Nový má páté místo, v EPD Tour postoupil na osmou pozici

03.08.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Marek Nový má za sebou další úspěšné vystoupení na EPD Tour v podobě děleného pátého místa. Škoda jen, že se s ním o něj na turnaji Bad Waldsee Classic podělilo dalších pět konkurentů, takže přišel o pár desítek eur.

Ve finálovém kole dosáhl nejlepší český golfista současnosti nejhoršího výsledku ze tří hracích dnů. Ještě na desáté jamce na tom byl mnohem líp, měl ve skórkartě pět birdie a jedno bogey. Pak ale přišla špatná série bogey – double bogey – bogey a konec šancí na útok na umíéstění v top 3. Nový ještě díky birdie na předposlední jamce skóre přece jen vylepšil.

S celkovým skóre -8 zaostal ránu za čtvrtým v pořadí a tři rány za třetím. Zvítězil s náskokem Angličan Ben Parker (-15) před Němcem Allenem Johnem, jenž ve finálovém kole dosáhl výkonu 66 ran a cekově -13.

Nový se v Order of Merit dostal na průběžný letošní zisk 11 995 eur, poskočil o jednu příčku na osmou pozici a stále si udržuje kontakt se špičkou, i když už s větším odstupem na páté místo, zaručující přímý postup na Challenge Tour.

Pondělí a úterý

Dvě dobrá kola vynesla Marka Nového na prozatímní dělené třetí místo v turnaji Bad Waldsee Classic z německé série EPD Tour. Český golfista zahrál 67 a 70 ran, má bilancí -7 spolu s dalšími třemi hráči a ztrátu jedné rány na samostatně druhého Sebastiana Buhla z Německa.

Bezkonkurenčně nejlepší je Angličan Ben Parker, jenž půjde do finálového kola s pohodlým vedením a průběžným skóre -14. Má ve skórkartě jen jedno bogey, naproti tomu dokonce i eagle.

Z českých účastníků prošel cutem ještě Lukáš Lizánek (-3) na dělené 25. pozici. Cutem, jehož hodnota je even par, neprošli Jan Ryba, Petr Skopový, Jakub Kučera, Petr Nič (všichni +1), Martin Příhoda, Jan Zedníček (oba +3), Jakub Stanislav, Jakub Svoboda (oba +5), ani Lukáš Tintěra (+6).