Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nový se s Tureckem rozloučil 18. místem, EPD Tour míří do Maroka

03.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Po dvou umístěních v top 10 se český golfista Marek Nový rozloučil s úvodní porcí turnajů nového ročníku EPD Tour v tureckém Beleku děleným 18. místem na Sueno Pines Classic.

Na stejnojmenném hřišti dosáhl v součtu tří kol skóre šest ran nad par. V mínusem skončili pouze tři účastníci a všichni se shodnou bilancí -3 absolvovali rozstřel. Němec Maximilian Glauert v něm porazil svého krajana Alexandra Knappeho i Damiena Perriera z Francie.

Nový tentokrát v každém kole ztratil, vždy však jiným způsobem. V úterý to dlouho vypadalo na solidní start, jenže ve chvíli, kdy byl na průběžné bilanci -2, přišel divoký závěr: double bogey – birdie – par – double bogey.

Třiasedmdesát ran (+1) ještě nebylo špatnou výchozí pozici, ale ve středu se nejlepší český profesionál uplynulých dvou let zadrhl. Ne a ne zahrát birdie (nakonec bylo jedno samotné), naopak pětkrát přičítal ránu navíc.

Stačilo to ale na cut. Ostatní Češi ve startovním poli Jakub Kučera, Jan Zedníček a Oskar Borhy do finálového kola neprošli.

Ve čtvrtek Nový dřel a riskoval. V jeho skórkartě je pětice birdie, čtveřice bogey, ale bohužel také jeden „dabláč“, jehož vinou se plzeňský golfista dostal i potřetí do plusových čísel.

Čtvrté místo v Order of Merit Nový neudržel, o jednu pozici klesl, před další zimní sérií turnajů v Maroku má ale dobrou pozici k tomu, aby letos usiloval o top 5 „třetiligové“ evropské série.

Příštím turnajem EPD Tour bude Cimar Open Samanah v marocké Marrákeši od 16. do 18. února.