Nový potřetí na ProGolf Tour

09.02.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pro Golf Tour – Open Mogador, Golf de Mogadour, Essaouira, Maroko
(10. – 12. února 2014, časový posun: -1 hodina)

 

Úterý – 2. kolo
Marek Nový zahrál  v druhém kole o čtyři rány hůř a s celkovým skóre +14 zůstal o šest úderů za hranicí cutu. Ještě v polovině kola to přitom s českým golfistou nevypadalo tak zle. Druhou devítku hřiště, jež způsobovalo této garnituře profesionálů značné problémy, absolvoval s bilancí +2 a držel se na úrovni předpokládaného postupu. Přechodem na první devítku však naděje vzaly za své. Nový přidal bogey a tři double bogey, s kteroužto bilancí nemohl pomýšlet na úspěch. Vede Němec Marcel Schneider s průběžným skóre -5, což je ojedinělý počin, žádný další účastník není pod parem.

Pondělí – 1. kolo
Marek Nový začal Open de Mogador výkonem 77 (+5), což ho řadí na 33. místo. Hned na jedničce sice zapsal birdie, ale počínaje šestou jamkou přišla nebývale černá série čtyř bogey a dvou double bogey za sebou. V závěru se však český golfista vzchopil a dvěma birdie výsledek zkorigoval. Vede  Němec Marcel Schneider díky výkonu 68 ran (-4).

Druhá turnajová část jedné z třetiligových evropských sérií začíná v Maroku za účasti jediného českého reprezentanta Marka Nového. Ten si z úvodních dvou turnajů v Turecku přinesl do dalších bojů něco přes 420 eur a bude se snažit tento zisk rozšířit, aby se z páté desítky Order of Merit posunul výš předním pozicím. Heslem „Hecuj válcuj“ se na svém facebookovém profilu povzbudil do hry, kterou zahájí už ráno. Hřiště z designu Garyho Playera zdobí četné stromy a charakterizuje ho rezidenční zástavba. Dotace činí 30 tisíc eur a titul Belgičan Christopher Mivis.

Odkazy:… Golf de Mogador … Hřiště na satelitní mapě … Loňské zpravodajství na golf.cz