Nový podruhé v Egyptě

26.03.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Red Sea Ain Sokhna Classic, Sokhna Golf Club, Ain El Sokhna, Egypt
(24. – 26. 3. 2014, časový posun: +1 hodina)

Středa – finálové kolo
Druhý výkon nad parem hřiště znamená pro Marka Nového samostatné osmatřicáté místo. Zopakoval tak umístění z předchozího egyptského turnaje Red Sea Egyptian Classic. Český golfista zopakoval i 74 ran (+2) z předchozího dne a oproti úterý si pohoršil o devět pozic. Hrál čtyři bogey a dvě birdie, to druhé na samý závěr a zakončil turnaj s konečnou bilancí +4.
Zvítězil Angličan Max Orrin, jehož konečné skóre -17 po třech vynikajících výkonech 65, 68, 66 je na poměry ProGolf Tour mimořádné. Druhý v pořadí Antoine Schwartz z Francie za ním zaostal o šest úderů.

Úterý – 2. kolo
Česká úspěšnost byla poloviční, Marek Nový se těsně, ale přece do finálového kola dostal, zatímco Adam Rajmont zůstal čtyři rány za hranicí cutu, který se zastavil na hodnotě +3. O nejvyšší pocty se hraje na jin úrovni, vedoucí Angličan Max Orrin má skóre -11 a náskok dvou úderů před Pedrem Figueiredem z Portugalska na druhém místě.
Nový se oproti svému startu zhoršil o dvě rány na 74 (+2) a dvě nad jsou také skóre, s nímž jako dělený dvaatřicátý hráč postoupil. Poměr birdie – bogey v jeho skórkartě je vyrovnaný tři ku třem, avšak stejně jako den předtím zapsal český golfista double bogey na čtyřparové jamce číslo 15. Také Rajmont zapsal slabší výsledek 76 (+4). I když to bylo proti pondělku jen o ránu, na úspěch se nedalo pomýšlet. Čtyři birdie, ale šest bogey a double bogey ze čtyřparové desítky, to je bilance neúspěšného z obou krajanů ve startovním poli.

Pondělí – 1. kolo
Těsně nad úrovní cutu, v  bilanci even par, takže s nadějí na postup do finále. Tak začal Marek Nový druhý díl své egyptské štace. Adam Rajmont naopak bude muset v úterý přidat a lepšit průběžné skóre jistě aspoň o dva údery, pokud chce ve startovním poli vydržet až do třetího dějství. V čele je Francouz David Antonelli, jenž přinesl 64 ran (-8).
Nový zapsal čtyři birdie, dvě bogey a double bogey, jež ho potkalo na čtyřparové patnácté jamce. Dělí se o 19. místo, cut má hodnotu +1. Rajmontův zápis je pestřejší, je v něm eagle z pětiparové sedmnáctky, ale také double bogey a navrch birdie a čtyři prostá bogey – dohromady 75 (+3).

Další pokus proniknout ve finančním žebříčku výš podnikne Marek Nový na druhém z egyptských zastavení ProGolf Tour, kam se spolu s ním přihlásil ještě Adam Rajmont. Bude před nimi meta v podobě dvanáctého místa, jež zde před rokem obsadil jejich krajan Stanislav Matuš. Sokhna Golf Club disponuje sedmadvaceti jamkami a tentokrát se bude hrát varianta devítek B/C. Je to par 72, ovšem na rozdíl od kombinace A/B na turnaji Red Sea Egyptian Classic před týdnem bude hřiště kratší, tentokrát jen 6 072 metrů. Hraje se tříkolově o podíly ze standardní dotace 30 tisíc eur.

Odkazy: … Sokhna Golf Club … Hřiště na satelitní mapě … Loňské zpravodajství na Golf.czOrder of Merit