Nový naposledy v Maroku

21.02.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Open Al Maaden, Almaaden Golf Resorts, Marrákeš, Maroko
(20. – 22. února 2014, časový posun: -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Jedině kdyby zahrál dvě taková kola, jaké bylo to druhé, mohl by býval Marek Nový pomýšlet na úspěch, i když by býval vlastně potřeboval ješrě o něco lepší. Takto je even par 72 ran málo, protože na kontě českého golfisty dál zůstává hendikep pěti plusových ran z úvodního dějství. V tom následujícím sice posbíral dvě bogey, pak ale překonal kritickou chvíli, když na jamce číslo 18, kde ve čtvrtek končil za double bogey, zapsal birdie. Na druhé devítce (na hřišti jamky 1 až 9) se počet birdie a bogey v jeho skórkartě vyrovnal. Takže solidní kolo, avšak na cut málo. Jeho hodnota je totiž -2. Nový obsadil dělené 86. místo. Vedoucí Němec Moritz Lampert má průběžnou bilanci -12.

Čtvrtek – 1. kolo

Pokaženým závěrem si Marek Nový takřka zatarasil cestu za úspěchem. Zahrál 77 ran (+5), což na relativně lehčím hřišti znamená pozici až dělené 96. místo průběžného pořadí. Dvě birdie do čtvrté jamky, pak dvě bogey a ještě na jedenácté even par. Pak to ale začalo Třetí birdie orámoval český golfista dvěma bogey a dvěma doouble bogey, to druhé přišlo na osmnáctce a definitivně srazilo jeho skóre daleko od předpokládaného cutu na úrovni paru hřiště. Ve vedení jsou Němec Max Kramer a Angličan James Wilson se shodným skóre 65 (-7).

Úvodní marocká část evropského turnajového okruhu pokračuje v rychlém sledu a skončí v sobotu, opět za účasti jediného českého golfisty Marka Nového. Loni se nezúčastnil, Stanislav Matuš skončil pětadvacátý, zatímco Lukáš Tintěra neprošel cutem. K obhajobě titulu se na hřiště s parem 72 a délkou 6 540 metrů dostavil Robin Kind z Nizozemska, hraje se tradičně o podíly z dotace 30 tisíc eur. Po dvou březnových afrických zastávkách se do Maroka hráči vrátí v dubnu.

Odkazy: … Almaaden Golf ResortsHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na Golf.czOrder of Merit