Nový na ProGolf v Egyptě

20.03.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Marek Nový

ProGolf Tour – Red Sea Egyptian Classic, Sokhna Golf Club, Egypt
(18. – 20. března 2014, časový posun: -1 hodina)

Čtvrtek – finálové kolo
Přesně doprostřed mezi předchozí dva výsledky se trefil Marek Nový a po závěrečném výkonu 76 ran (+4) obsadil dělené 38. místo. Tentokrát zahrál jen jedno birdie, dvě bogey a double bogey na pětiparové třetí jamce. Turnaj dokončil s konečnou bilancí +12 úderů a připsal si 290 eur. V Order of  Merit má nastřádáno 890,33 eura a patří mu 57. pozice.
V Sokhně zvítězil Švýcar Ken Benz, jehož skóre -19 je bezkonkurenční, druhý v celkovém pořadí Daniel Wünsche z Německa zaostal o deset ran. Finanční žebříček vede Němec Moritz Lampert (8 851,13 eura).

Úterý a středa – 1. a 2. kolo
Navzdory dvěma poměrně vysokým výsledkům prošel Marek Nový cutem prvního ze dvou egyptských turnajů třetiligové série. Hřiště ukazuje své zuby a většina účastníků s ním má dílčí problémy. Tak jako jediný český hráč ve startovním poli, jenž sice dokáže skórovat, ale také hodně kazit. Před startem finálového kola má skóre +8 a dělí se o 39. místo.
V úvodním dějství sice Nový zahrál pět birdie, ale také tři bogey. To by bylo skvělé, nebýt jiných nezdarů. Dvě double bogey a navrch triple bogey na čtyřparové desítce znamenaly výkon 77 ran (+5). O den později si berounský golfista dal o něco větší pozor, byl dál agresivní a zahrál čtyři birdie. Čtyři bogey by proti tomu opět znamenaly jen jakési zprůměrování skóre, nebýt ovšem ztráty koncentrace na pětiparové třináctce, kde přišlo druhé triple bogey turnaje. Navzdory tomu byl těsný postup zpečetěn, o jeden úder horší skóre už by znamenalo vyřazení.
Deset mužů je po dvou kolech pod parem, vede Švýcar Ken Benz s průběžnou bilancí -12 a náskokem čtyř ran před Davidem Lawem ze Skotska. Další účastníci jsou o další tři a více ran zpět.

Podruhé se původně německá série nastěhovala do Egypta. Sokhna Golf Club disponuje sedmadvaceti jamkami, v různých kombinacích devítek se tu uskuteční dva turnaje a pořadatelé pojímají akci opět ve velkém, jak to odpovídá pětihvězdičkovému hotelu, který areálu dominuje. Z českých golfistů se loni prvního ze dvou dílů v jednom resortu na pobřeží Rudého moře zúčastnil Stanislav Matuš, skončil pětatřicátý. První ze dvou egyptských turnajů se hraje na par 72 a hřiště měří 6 372 metrů.

Odkazy: … Sokhna Golf Club … Hřiště na satelitní mapě … Loňské zpravodajství na Golf.cz … Order of Merit