Nový a Matuš na Challenge ve Finsku

02.08.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Finnish Challenge, North West Course, Kytäjä Golf, Hyvinkää, Finsko
(1. – 4. srpna 2013, časový posun: +1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Ani jeden z dvojice českých hráčů neprošel cutem. Marek Nový za ním zaostal o tři rány, Stanislav Matuš se ještě víc propadl. V čele je Jihoafričan Brandon Stone s průběžným skóre -13 o ránu před Švédem Niklasem Lemkem a Angličanem Lloydem Kennedym na děleném druhém místě.
Nový střídal od začátku birdie a bogey, těch druhých bylo nakonec přece jen víc, pět proti čtyřem, a výkon 73 ran (+1) znamenal místo útoku na lepší pozici zhoršení o jeden úder proti zahajovacímu kolu. Na postup bylo zapotřebí zahrát -2, lepší z české dvojice skončil se skóre +1. Matušovi se turnaj nevyvedl, zahrál v součtu dvou kol +9 a klesl na čtvrté místo od konce ze 156 hráčů, kteří dokončili první polovinu turnaje. V pátek pohřbil veškeré naděje hned na úvod vinou quadruple bogey 8 na první jamce. Došel s denním skóre 78 (+6).

Čtvrtek – 1. kolo
Marek Nový si zachoval naději na cut kolem v even paru  72, i když je to jen 104. místo. Zahrál tři birdie a tři bogey, střídavě útočil i selhával na pětiparových jamkách. Právě odtud má v zápisu po dvou birdie i bogey. Stanislav Matuš je na tom hůř, jeho poměr mezi bogey a birdie je pět ku dvěma, což na poměrně skórovacím hřišti stačí jen na závěr výsledkové listiny, konkrétně 136. pozici.
Nejlepší výkon podali Kim Si-hwan z Jižní Koreje a Švéd Niklas Lemke. Má hodnotu 64 ran (-8) a znamená náskok jednoho úderu před pěticí na děleném pátém místě.


Marek Nový a Stanislav Matuš se coby držitelé sponzorských pozvánek vypravili až do Skandinávie. Nedaleko Helsinek se nachází hiště pro další turnaj druhé evropské série a sejde se tam velice silná konkurence sedmi letošních turnajových vítězů i více než dvou desítek hráčů se zkušenostmi z European Tour. Ondřej Lieser zůstal v přihlašovacím systému o několik míst pod čarou. O podíly z dotace 170 tisíc eur (4,4 milionu korun) se utkají na hřišti s parem 72 a délkou 6 495 metrů. Má zvláštní charakter, pět úvodních jamek vede otevřeným terénem, zbytek má kamenité fairwaye se značným převýšením. V dějišti vládne bouřkové a deštivé počasí.

Odkazy: …  Kytäjä Golf Satelitní mapa hřiště Stránky turnaje Order of Merit