Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

North Texas LPGA Shootout

05.05.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Stacy Lewis

LPGA Tour – North Texas LPGA Shootout Presented by JTBC, Las Colinas Country Club, Irving, Texas, USA
(1. – 4. 5. 2014, časový posun: -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Zcela neohrožována kráčela Stacy Lewis pro devátý turnajový titul na LPGA Tour. S nejlepším denním výkonem 64 ran (-7) nenašla konkurentku a dosáhla konečného skóre -16. Druhá Meena Lee za ní zaostala o šest ran. „Je to úžasné. V minulých měsících jsem několikrát byla blízko a kdybych bývala vyhrála, třeba by to neklaplo tady,“ svěřila se, jak je ráda, že další titul přišel v jejím domovském státě za přítomnosti členů rodiny a přátel.

Rozdíl mezi členkami finálového flightu začal narůstat hned na první jamce, kde Jihokorejka zahrála bogey a na první devítce nedokázala snížit číslo, s nímž do hry vstupovala. Bezchybná Lewis ozdobila svůj výkon eaglem na pětiparové sedmičce. „Po pomalejším rozjezdu mě tohle na startovalo,“ potvrdila a náskok před ostatními zvýraznila dvojicí birdie na předposlední a poslední jamce. Devětadvacetiletá hráčka potvrdila vedení v Race To CME Globe a znovu se přihlásila k uchazečství o návrat na místo světové jedničky, kam před týdnem zamířila Novozélanďanka Lydia Ko. Ta v Tesaxu nestartovala a Lewis se v pořadí zavěsila znovu před ni, hned za současnou nejlepší hráčku Rolex Rankings Inbee Park z Jižní Koreje, která v neděli obsadila dělené 14. místo.

Další pořadí: 3. Wie (-9), 4. N.Y. Choi, Kaufman (-8), 6. Thompson, Kerr, Pettersen (-7), 12. J. Shin (-6), 14. I. Park, Ch. Choi (-5), 34. Muňoz, Masson (-1).

Sobota – 3. kolo
Meena Lee se po vzepětí ze druhého kola vrátila ke čtvrtečnímu výkonu 70 ran (-1), ale její průběžné skóre -9 nadále stačí k dělenému vedení. Spolu s Jihokorejkou ji ale už nezaujímá Němka Caroline Masson, jejíchž 75 ran (+4) znamená vypadnutí z první desítky, ale Američanka Stacy Lewis. Ta zapsala o jeden úder lepší výsledek než Lee. Některé konkurentky se dostaly mnohem níž, ale neměly tak dobrou startovací pozici, aby mohly pomýšlet na vedení. Čechoameričanka Jessica Korda zahrála 73 (+2) a s výsledkem +2 skončila ve druhém cutu.

Světová trojka Lewis čeká na další vítězství od loňského srpna nebyla spokojena. „Hrála jsem dnes opravdu, ale opravdu dobře a povedlo se mi dost dobrých puttů. Ale víte, jak to je, někdy tam spadnou, jindy ne,“ řekla se zřejmým odkazem, že v jejím případě tentokrát platila druhá varianta. Dodala, že v téže situaci už byla víckrát a tlaku finálového flightu se nebojí. „Mít takový problém je dobré,“ usmála se.

Další pořadí: 3. Granada, Carter, Pettersen (-8), 6. Kerr (-7), 13. I. Park (-6), 15. Thompson, Wie (-5), 18. Masson (-4), 26. Ch. Choi (-3), 39. Muňoz (-1).
Neprošly 2. cutem:
Stanford, Korda, Boeljon, aj.

Pátek – 2. kolo
Pouze even par, což je výkon Suzann Pettersen, není v takové konkurenci postačující, takže Norka pustila na vedoucí pozici konkurentky. Zaujaly ho společně Jihokorejka Meena Lee a Němka Caroline Masson. Evropance stačilo k dosažení mety -8 zahrát 67 ran (-4), její asijská kolegyně předvedla nejlepší číslo dne 64 (-7) a v tom ji okopírovala i domácí Stacy Lewis. Američanka se dělí o třetí pozici s Natalií Gulbis, ve dvojici ztrácejí na vedoucí duo jeden úder. Další jejich krajanka Jessica Korda prošla cutem na úrovni even par, další česky hovořící golfistka Sandra Gal z Německa si o víkendu nezahraje, ani zlepšení na 71 (E) nebylo dost, ztráta pěti ran z prvního kola byla příliš velká.

Za deset let strávených na LPGA Tour se Lee naučila trpělivosti. „Nakonec v mé hře do sebe všechno zaklaplo,“ prohlásila držitelka dvou turnajových titulů z amerického kontinentu. Masson hraje v zámoří teprve druhou sezonu. „Podávám stabilní výkony a věřím, že se mi to podaří ještě jednou,“ předsevzala si pro další kolo.

Další pořadí: 5. Kim (-6), 6. Kerr, Pettersen (-5), 11. Muňoz (-4), 20. Park (-3), 22. Wie (-2), 28. Thompson (-1), 38. Korda (E), 47. Stanford (+1).
Cutem neprošly mj.: Salas, Pressel, Sergas, Matthew, Gal, Pak.

Čtvrtek – 1. kolo
Norka Suzann Pettersen předvedla, že i letos hodlá útočit na tituly a přidávat další k ostatním, včetně loňských pěti. Díky nim se posunula na druhé místo světového žebříčku. Po zdravotních problémech se zády klesla sice na momentální čtvrté, ale nejlepším výkonem 68 ran (-5) připomněla, že se s ní musí počítat. Oddělila se o jeden úder od silné skupiny konkurentek, jichž se na děleném druhém místě seřadilo šest, včetně třetí ženy průběžného pořadí LPGA Tour Američanky Michelle Wie, její krajanky  světové desítky Cristie Kerr (obě předvedly po eaglu), či Němky Caroline Masson známé z evropského turnaje na přípražském Albatrossu. Její krajanka s českými kořeny Sandra Gal naopak začala špatně a po výkonu 76 (+5) figuruje až ve druhé stovce průběžného pořadí. Čechoameričanka Jessica Korda zahájila výsledkem 72 (+1) a ve druhém dějství jí půjde o uhájení cutu.

Čistý zápis, jímž se Pettersen mohla po skončení hry vykázat, obsahuje pět birdie, z toho dvě na jamkách 7 a 8. Na první devítce přitom svůj den končila. „Snažila jsem se návrat si vychutnat,“ řekla Seveřanka po čtyřtýdenní turnajové absenci. „Asi jsem byla víc v klidu, nemusím toho zrovna teď tolik dokázat. Protože nechtěla návrat uspěchat, moc toho nenatrénovala.

Další pořadí: 11. Ch. Choi (-2), 19. Thompson, Muňoz (-1), 36. S. Lewis, I. Park, Stanford (E), 58. Korda, Pressel (+1), 95. Salas (+3), 116. Gal (+5).

Loňskou premiéru turnaje v silně hispánském severotexaském regionu ovládla jihokorejská světová jednička Inbee Park. Představí se jak v roli obhájkyně, tak v roli neochvějné světové jedničky. Ačkoli ještě před měsícem byla tato její pozice v sázce, momentálně se o ni obávat nemusí. I proto, že čerstvá dvojka rankingu a vítězka z minulého týdne Lydia Ko ve startovním poli nebude. Jejího příkladu však následuje jen minimum hráček absolutní špičky, takže konkurence je znovu nabitá a síly v ní poměří i obě česky hovořící golfitsky Jessica Korda a Sandra Gal. Bude se hrát o podíly z dotace 1,3 milionu dolarů (12,8 milionu korun), na hřišti s jednou hodně velkou a jednou středně velkou vodní překážkou, stísněném běžnou zástavbou. Má par 71 a měří 5 861 metrů.

Odkazy: … Las Colinas CCHřiště na satelitní mapě …  Stránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.czRace To CME Globe

.