Nike pokračuje v hráčských nákupech

02.01.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

Nick Watney

Po mediálně propíraném partnerství s Rorym McIlroyem se firma Nike rozhodla přetáhnout do své golfové stáje další nové akvizice. Od 1. ledna jsou jejími členy také Američané Nick Watney a Kyle Stanley, tedy 20. a 76. hráč světového žebříčku. Oba uzavřeli víceleté smlouvy.

Podle oficiální tiskové zprávy se oba golfisté zavázali používat hole, míče, obuv, rukavice, oblečení, čepice a další doplňky z produkce firmy. Výše plnění kontraktu nebyla zveřejněna. U McIlroye vešlo ve známost, že si za deset let přijde na 250 milionů dolarů.

Jak jednatřicetiletý Watney, tak pětadvacetiletý Stanley až do právě skončeného roku používali vybavení Titleist. Tento tradiční golfový brand tak po McIlroyovi přichází o další úspěšné reprezentanty.

„Nick je skvělý sportovec, velice zanícený do hry,“ prohlásil firemní ředitel sportovních záležitostí Mark Thaxton. „Je to dobrý hráč se solidní a stabilní výkonností. Jednou z jeho předností je, že nemá slabé momenty.“ Čtvrtý muž loňského FedEx Cupu vydělal za sezonu 2012 na turnajových prémiích přes tři miliony dolarů.

Watney hraje PGA Tour od roku 2005 a má na kontě pět titulů, zatímco Stanley má za sebou teprve dva roky na velkém americkém okruhu, ale hned na sebe upozornil jako jeden z velkých ranařů (osmý v pořadí délky drivů). V únoru si připsal první turnajové vítězství na Phoenix Open. „Kyle má neuvěřitelný talent a bezvýhradně si věří. Jsme si jistí, že u nás zazáří,“ dodal Thaxton.

Pohled do bagů
Kyle Stanley:
Driver: VR_S Covert 9.5, neutrální pozice
Dřevo:  VR Pro Limited Edition 3/15 stupňů
Železa: VR Pro Combo (2), VR Pro Blades (3-9)
Wedge: VR Pro 52, 56 a 60 stupňů

Nick Watney:
Driver: VR_S Covert 11.5, neutrální pozice
Dřeva: VR_S Covert 3/14 stupňů, 5/18 stupňů
Železa: VR Pro Combo (3-PW)
Wedge: VR Pro 55 a 59 stupňů
Putter: Method Prototype