EPD – Haugschlag NÖ Open

24.05.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A


EPD Tour, Haugschlag NÖ Open, Haugschlag, Rakousko
(22. – 24.5.2012)


Čtvrtek – finálové kolo
Závěr Petru Ničovi hrubě nevyšel. Ještě po první devítce byl na po jednom birdie a jednom bogey na denním all square a mířil do top 20, s přechodem do druhé poloviny kola však začaly potíže. Double bogey na desítce měl ještě český hráč šanci ustát, ale po triple bogey na dvanácté jamce začal ztrácet půdu pod nohama. Ještě horší výsledek, quadruple bogey, zapsal Nič na čtrnáctce a bylo po nadějích na velký výsledek. Všechny nezdary jej potkaly na čtyřparech, mezitím přitom zapsal dvakrát par. Ke cti mu slouží, že se nepoložil, zabojoval a dokončil turnaj s bilancí birdie – par – bogey – birdie. Dohromady dal ve středu 80 ran (+8) a s konečnou bilancí +6 mu patří dělená 35. pozice, stejně jako Lukáši Tintěrovi.
Nejlepší z Čechů je tak Petr Gál, přestože ani jemu finále nevyšlo. Stalo se vinou skóre 78 (+6), které je o devět úderů horší než jeho středeční. Za celkových +5 se dělí o 33. pozici.
Turnaj vyhrál Němec Marcel Haremza s výsledkem 16 ran pod par a dostal se na třetí místo v Order of Merit. Marek Nový, jenž tentokrát prémii na konto nepřidal, klesl na sedmou pozici.
Konečné pořadí: 1. Haremza (-16), 2. Kramer (-9), 3. Günther (všichni Něm.; -7), …33. Gál (+5), 35. Tintěra, Nič (+6), 40. Kamas (+8).

Středa – 2. kolo
Čtyři čeští hráči prošli cutem do finálového kola, není však mezi nimi Marek Nový, nejvýše postavený Čech v průběžném pořadí  EPD Tour. A žádný jeho krajan rovněž neatakuje přední pozice. Druhé kolo se totiž již tolik nevydařilo Petru Ničovi. Hrál o osm ran hůře a po výsledku 75 ran (+3) se propadl na samostatné 24. místo s průběžným skóre -2. Nič zapsal dvě birdie, avšak ránu naopak přičítal na osmi jamkách. Mezi šestkou a patnáctkou zapsal pět  bogey.
Hned o ránu za ním jsou na dělené 25. příčce Petr Gal a Lukáš Tintěra. Prvně jmenovaný absolvoval druhé kolo skvěle – hrál tři rány pod par.  Do čtvrtečního kola se dostal ještě  Tomáš Kamas na 30. místě (E).
Cutem neprošli: Mrůzek (+2), Matuš (+3), Stanislav (+5), Skopový (+7), Pokorný, Kučera (+8), Nový, Pleyer, Ryba (+10), Příhoda (+12), Zedníček (+16), Vávra (+19), Tupa (+21), Lizánek (diskv.).


Petr Nič

Úterý – 1. kolo
Vynikající vstup do turnaje Haugschlag NÖ Open se podařil nejlepšímu z velkého kontingentu českých hráčů Petru Ničovi. Na hřišti kousek za hranicemi s Rakouskem zahrál v prvním kole 67 ran (-5) a dělí se o třetí místo. Nebývalý je počet osmi birdie v jeho skórkartě, kterou doplňují tři bogey.
Spolu s Ničem zahrál stejný výsledek na turnaji EPD Tour ještě Sebastian Heisele z Německa. Ve společném vedení jsou jeho krajan Marcel Haremza a Švýcar Ken Benz. Oba zahráli skvěle: 64 úderů (-8).
Pod par hrál z českých golfistů ještě Filip Mrůzek, jehož 71 (-1) znamená umístění těsně v top 25. Marek Nový, jenž v sérii usiluje o postupovou pozici na příští ročník Challenge Tour, bude bojovat o cut z 56. pozice. Po dvou birdie a čtyřech bogey zahrál 74 ran (+2).

foto© Antonín Krčmář

.