Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nestřídmý tlouštík Cabrera si začal věřit a najednou prohání mladíky v kondici

10.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ángel Cabrera, vítěz Masters 2009

Na večeři šampionů, kterou ostatně loni sám podával, se Ángel Cabrera letos svěřil Nicku Faldovi, že má hodně slabou formu. Argentinec si od svého letošního startu na Masters nic nesliboval. A najednou útočí na svůj druhý titul.

Pravda, náskok Roryho McIlroye je značný a kolem jedenačtyřicetiletého požitkáře je spousta mladých ohařů, ale kdo jednou v Augustě vyhrál, ten se nesmí ze zásady podceňovat.

Před dvěma lety to bylo podobné. Cabrerovi se moc nechtělo z rodné země pryč, harcovat se po amerických turnajích. Přemýšlel o tom, jestli má vůbec svou hru, jíž sám příliš nevěřil, předvádět mezi světovou elitou.

Samozřejmě, že lákadlo hrát Masters ke vždy velké, a tak přijel a vyhrál. Vyhrál dokonce v play-off, což je vždycky cenné, že se hráč dokáže koncentrovat v tu nejdůležitější chvíli.

„Sebedůvera je nakonec klíček k úspěchu,“ připustil po letošním třetím kole, které ho vyneslo na dělené druhé místo letošního ročníku. „První dva dny jsem dobře trefoval míč, ale nevěřil jsem si. Tentokrát to bylo jiné, najednou jsem začal chápat, že mohu uspět. To byl ten rozdíl.“

Jestliže se hovoří o nástupu atleticky a kondičně vybavených typů na golfovou scénu a vědecky řízeném tréninku, Cabrera se svou korpulentní postavou jako by se vynořil z nějakých dávných časů. Jí víc než je zdrávo, neodpustí si své červené víno.

Vška také neudrží vyrovnanou a vysokou výkonnost dlouho. Když se loni dostal do krize, nechal na čtyři měsíce hraní úplně. Nestřídmost vede v jeho věku ke zdravotním komplikacím.

„Měl jsem zánět šlach v levém zápěstí. Už jsem chtěl zase hrát, ale můj lékař mě zarazil. Neměl jsem nic jiného na práci než se koukat na golf,“ smál se spokojeně z nenadálého úspěchu.

Hráče o generaci mladší ocenil. „Ti mladí kluci hrajou fakt dobře. Myslím, že si úspěch zaslouží. Ale jelikož já už jsem Masters vyhrál, může mi to proti nim ve finále pomoci,“ dodal Cabrera.