Sergio Garcia v Abu Dhabi – neskutečný odpal 617 metrů

20.01.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí

sergioK události oslav partnerství aerolinek  s golfovým mistrovstvím v Abu Dhabi a v předvečer turnaje byl Garcia pozván, aby odpálil míček podél nejdelší rovinky na okruhu Yas Marina. Měl tak možnost zaútočit na rekordní nejdelší drive, dlouhý 659 m, který odpálil Švédský hráč Henrik Stenson v roce 2007. Švédův výkon sice nepřekonal, ale i přesto se mu podařilo odpálit do neuvěřitelné vzdálenosti 617 metrů.

Takzvaný ‘Odpalu z dráhy’ jde ve stopách další úspěšné soutěže Etihad Airways, ‘Swing from the Wing’, což je soutěž o nejdelší odpal z křídla airbusu A330, která se pořádala od roku 2005 do roku 2007. Z této soutěže pochází právě Stensonův rekord. Minulý rok byla podobnou výzvou událost ‘Shot from the Yacht’, kde šampión US Masters, Trevor Immelman odpaloval deset golfových míčů z jachty Aviva přes moře na green u hotelu Emirates Palace.

Společnost Etihad Airways je patřičně pyšná na své každoroční inovativní disciplíny okolo jejich sponzorství, kterých se pokaždé zúčastní některá z golfových hvězd. Ani tento rok není výjimkou a pořadatelům se podařilo získat účast Sergia Garcii na okruhu Yas Marina.

Sám Garcia prohlásil, že mu letošní událost přijde nejzábavnější ze všech, kterých se zatím zúčastnil a že to je zároveň výborný způsob, jak se připravit na turnaj. Dále prozradil, že se bude snažit dělat vše proto, aby turnaj v Abu Dhabi vyhrál. Bude prý i držet palce Fernandu Alonsovi, aby pro Ferrari vyhrál cenu Formule 1 na Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix.

Sergio se setkal i se studenty British School Al Khubairat na akci, první lekce golfu, také pořádanou společností Etihad Airways.  Jako hlavní sponzor a zároveň oficiální aerolinie pro Abu Dhabi Golf Challenge pro rok 2010, se společnost stará o přepravu hráčů a pořadatelů a je i jinak zahrnuta do promočních aktivit kolem turnaje. Turnaj se hraje tento týden od 21. do 24. ledna na hřišti Abu Dhabi Golf Club.

Počet přečtení: 3 322