Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nervy Davida Horseye v Maroku: nejdřív hole-in-one, pak zmar, nová naděje a nakonec titul

03.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

David Horsey

Důkaz o tom, že do poslední rány není nic jistého, byl znovu podán na hřišti Golf du Palais Royal v marockém Agadiru. K tomu, že zvítězí David Horsey, se schylovalo už odpoledne, ale jistotu anglický hráč získal až když už slunce stálo hodně nízko. Musel totiž absolvovat dvě jamky play-off.

Nemusel by, kdyby… Horsey přišel na odpaliště osmnácté jamky v roli vedoucího muže a jelikož jeho nejbližší konkurent Rhys Davies si na ní nepočínal zrovna suverénně, za normálních okolností by Angličanova radost přišla dřív.

Jenže pětadvacetiletý vítěz loňského BMW Championship (což byl zdaleka největší úspěch jeho kariéry) zahrál na závěr Trophée Hassan II double bogey.

Davies si drbal nos, protože i par by znamenal obhajobu loňského titulu. Jenže jeden z nejlepších patérů na světě závěrečný putt z metru a půl o hodně přehrál. Do poslední rány… „To jsem vstal z mrtvých. Nevěřil jsem, že Rhys mine,“ řekl vítěz později.

Navíc se do hry o prvenství zamíchal i zbývající člen závěrečného flightu Jaco Van Zyl nečekaným birdie.

Pro rozstřel byla zvolena čtyřparová osmnáctka a celá trojice se na ni zkoncentrovala dobře. Napoprvé ji všichni svorně zašli v paru a rozuzlení přišlo až když se na stejnou dráhu vydali duelanti podruhé. Horsey, který tady za celý turnaj birdie nezapsal, si tentokrát přihrál na jediný putt a konečně mohl slavit zisk prémie 250 tisíc eur.

Leaderboard se během finálového dne přesýpal s rekordní rychlostí. Horsey se blýskl na dvojce: zahrál eso způsobem, který by se dal nazvat „direkt na jamku“. Míč zamířil pod praporkovou tyč opravdu nekompromisně nejkratším směrem.

„Pro hole-in-one je zapotřebí určitá dávka štěstí. Není obvyklé takhle začít turnaj a přiznávám, že mě to po celou dobu povzbuzovalo,“ komentoval svůj výkon Horsey.

S Daviesem střídali lepší okamžiky s horšími a neděli zakončili výkonem 69 ran (-3), zatímco Van Zyl zapsal 68 (-4). Nejlepší byl v neděli Dán Thomas Björn, jenž výkonem 62 úderů (-10) vytvořil rekord hřiště.