Nelly Korda na australském Open

16.02.2017 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
KordaNellySymetraBid

Nelly Korda

LPGA  – ISPS Handa Womens Autralian Open, Adelaide, Austrálie ((16. – 19.2.2017, časový posun +9,5 hodiny)

Tento čtvrtek startuje v Austrálii v pořadí druhý turnaj nového roku na LPGA Tour – ISPS Handa Women´s Australian Open. Ženy budou bojovat o 500 bodů v žebříčku CME Globe.

V loňském roce si odsud trofej odvezla japonská hráčka Haru Nomura, která ve finálovém kole zahrála 65 ran a o tři rány porazila světovou jedničku Lydiu Ko. Bylo to pro ni první vítězství v profesionální kariéře.

V letošním roce se koná už šestý ročník ženského australského Open. Hrát se bude na hřišti The Royal Adelaide GC v jižní části Austrálie. Hřiště má délku 6 109 metrů par 73. Turnaj má dotaci 1 300 000 dolarů. V turnaji se opět potkají hráčky play-off posledního turnaje Melissa Reid a Sandra Gal.

Úvodní ročník turnaje vyhrála v roce 2012 Američanka s českými kořeny Jessica Korda. Její jméno ale tentokrát na startovní listině chybí, a místo toho bude o titul bojovat její mladší sestra Nelly Korda.

Nelly Korda vstoupila do nového roku více než dobře. Úvodní turnaj letošního roku na Bahamách byl zároveň jejím vůbec prvním na LPGA, kterého se zúčastnila jako plnohodnotná hráčka túry. Osmnáctiletá Korda zazářila. V sobotním kole zahrála deset ran pod par – 63, o den později 67 ran a ve výsledkové listině obsadila dělené páté místo. Díky tomu poskočila v žebříčku Rolex Rankings o 89 příček na 249. místo.

Leaderboard

Odkazy: Royal Adelaide GCHřiště na satelitní mapěStránky turnaje

.

.