Největší Watsonův módní výstřelek: kšandy

22.12.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Bubba Watson

Oblečení golfistů na profesionálních turnajích bývá střízlivé až běda, až na výjimky na sebe hráči nechtějí upozorňovat. Móda se maximálně stočí k netradičním kombinacím barev, nebo jinak zalomeným proužkům na triku. Možnosti tu přitom jsou široké. Jednu z nich naznačil Bubba Watson na začátku roku. Potom ale svou lehkou extravaganci z Tournament of Champions nezopakoval. Sloupkař serveru pgatour.com se jej dotázal, kde zůstala jeho schopnost být v tomto směru progresivní.

Hovor se bohužel stočil na růžové ponožky…

Watson nejprve samozřejmě pochválil značku Travis Matthew, protože je tam prý skvělý tým a dokáže vytvořit design podle jeho osobního vkusu. Jenže v čem se kolekce třiatřicetiletého Američana od ostatních tak liší, aby se daly označit za osobité? Bůh suď. Vždyť to sám zpovídaný přiznal, když začal odpovídat:  „To je těžké.“

Ono zmíněné triko z Turnaje mistrů mělo na sobě namalované kšandy. Přitom havajské dějiště přímo vybízí tvůrce oblečení vyřádit se v květinovém stylu. Je začátek sezony, žádný stres… Jenže když on i Watson tehdy v lednu způsobil pozdvižení. Ano, z hlediska klasických módních mol takovou pitomůstkou, jakou jsou šle. Kdyby se hráč jeho kalibru objevil třeba s papouškem přes celá záda, poslouchal by to nejmíň půl roku a kdo ví, jaký by to mělo vliv na jeho výkonnost…

Být středem pozornosti s pomocí šatníku, to se zkrátka na úzkých fairwajích nenosí a vzniká dojem, že golfisté jsou nudní patroni (Ne že by to Tiger Woods nevyvrátil svými sexuálními eskapádami.). Není to pravda a sám Watson to dokázal.

Objevil se totiž v charitativním hudebním videoklipu, na němž se čtyři světoví profesionálové promenádují v oblečení zásadně nekorektním. Watson konkrétně oblékl montérky s laclem na holé tělo a brouzdá trávou bos. Ben Crane odpaluje v šortkové kombinéze a letecké helmě, Hunter Mahan předvádí kožich po dědečkovi a panteří kalhoty. Styl hadrů, co na sebe hodil Rickie Fowler, by si vyžádal slovník návrhářských stylů.

„Myslím, že všichni vědí, že mám rád zábavu,“ komentoval tento dobročinný úlet Watson. „Myslím, že víc kluků se snaží být v módě napřed, a je to pro golf dobře.“ A je to zatím málo, chtělo by se říct. Marná sláva, třeba pastelové Fowlerovy kolekce od Pumy byly sice jiné, ale nijak zvlášť nápadité.

Podle Watsona je však pokrok už jen to, že světová špička zeštíhlela. „Je tu víc borců s dobrou figurou v dobře padnoucích kalhotách. Zbavuje nás to nálepky party tlustých chlápků v plandajících nohavicích,“ opřel se tak trochu do některých kolegů, ač sám nepatří ke skupině s vypracovaným břišním svalstvem.

Kdo víc, třeba už v následující sezoně Watson překvapí něčím jiným než pruhy a kostičkami na stero způsobů. Nebo aspoň vymění svoje růžové ponožky za jiné, protože jednak to je trochu zbabělý pokrok „v mezích zákona“, jednak jsou absolutně de mode.

Pravda, jemu jde taky o něco jiného než o design. „Pořád se zlepšují. Klíčem je vynikající vlna. Nevypadají, že v nich zůstanete v suchu, ale je to tak. Může být horko nebo zima, moje nohy zůstávají v konstatntí teplotě po celé kolo. Miluju ten pocit, připomínající chůzi na polštářích,“ vychválil Watson produkt firmy Kentwool.