Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nejlepší Tigerův přítel říká, že hráč ještě potřebuje čas

26.07.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Dlouholetý Woodsův přítel Notah Begay III si myslí, že hráčovy emoce se ještě nezklidnily. Podle něj jsou Woodsovy údery jsou stejně tak dobré, jako kdysi a že není vůbec překvapen tím, že se hráč v golfu hrou trápí. Begay, který se s Woodsem zná od dob, kdy spolu bydleli na koleji na Stanfordské univerzitě, v úterý prohlásil, že pro každého musí být těžké každý týden řešit manželské starosti, tím spíše veřejně.

„Tigerovi to bude ještě nějaký čas trvat, než se bude moci stoprocentně soustředit na golf,“ konstatoval Begay na tiskové konferenci turnaje Turning Stone Resort Championship.

Woods od začátku sezóny hrál v sedmi turnajích bez výhry, což je nejdéle od dob, kdy přešel k profesionálům. Na vítězství nezaútočil ani na Masters ani na U.S. Open, kde se umístil až na čtvrtém místě. V neděli skončil 23. na British Open na St. Andrews. Podle Begaye je vidět, jak je golf těžký i pro tak talentovaného hráče, jako je Woods.

Mimo soustředění na golf, se Woods snažil si obnovit svou poškozenou reputaci, což je také velmi složitý proces, který vyžaduje velké množství energie. Podstoupil rehabilitaci a vzal si pětiměsíční volno z PGA,  před tím, než si opět zahrál na Masters.

„Je jako každý jiný,“ řekl Begay. „Když někdo prochází rozvodovým řízením, které se navíc řeší v médiích, je velmi těžké se s tím vyrovnat. Woods se ale odmítl jakkoliv vyjádřit k dohadům, že by souhlasil s rozvodem se svou ženou, Elin. Begay tedy tedy ještě více zneklidnil zvědavé novináře, kteří čekají na jakékoliv Woodsovo vyjádření k jeho rodinné situaci.


Aneta Zárubová