Nejhorší devítka Woodsovy kariéry

01.06.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Publikum absolutně ztichlo a komentátoři televizního přenosu byli samé „uhm-hm“. Tiger Woods zahrál uprostřed třetího kola The Memorial Tournament triple bogey. A nejen to. Předvedl nejhorší devítku své kariéry. Na jamkách 10 až 18 zahrál 44 ran, tedy o ránu horší výsledek než na poslední devítce v závěrečný den Arnold Palmer Invitational v roce 2007.

„Jsem si jistý, že jsem nebyl sám, kdo se tady trápil,“ snažil se zmírnit dopad svého nezdaru na hřišti, vymyšleném Jackem Nicklausem pro nejlepší hráče světa. „Když jsem zahrál špatně, potrestalo mě to. Stalo se mi to v nevhodnou chvíli, zkazil jsem pár švihů a celé to vzalo špatný směr,“ dodal.

Už měl na kontě double bogey z tříparové dvanáctky, kde se musel krokolomně vyhrávat z bunkeru, aniž by míč mohl směřovat na praporek. Dvě rány najednou přidal pak i na patnácté pětiparové jamce. Tam jeho druhá strána skončila mezi stromy, na green se dostal dvěma chipy a zahrál trojputt. K tomu bogey na sedmnáctce a pak nešťastná finálovka, která tentokrát nebyla jeho finálovou.

Američan byl druhou ranou krátký a z pozice před greenem použil lob wedge. Jenže jeho rána opět neměla dostatečnou délku a vzhledem ke sklonu greenu sjel míč zpátky před něj. Druhá stejná rána už byla úspěšnější, jenže míč skončil nad jamkou a prvním puttem z kopce Woods o dva metry přehrál. Pak minul jamku zleva a doklepnutí na tomto čtyřparu už bylo jeho sedmou ranou.

Publikum, jež ho ještě při jeho pochodu po fairwaji s hlavou mezi rameny po nezdařené třetí ráně povzbuzovalo, postupně hrozivě umlklo.

Obhájci titulu, pětinásobnému vítězi turnaje a prvnímu muži světového žebříčku slouží ke cti, že se nenechal deprimovat a na následujících čtyřech jamkách zapsal tři birdie. „Pokusil jsem se zabojovat, ale nedokázal jsem to úsilí zúročit,“ přiznal se. Pak totiž zase polevil a dvěma bogey zkompletoval kolo za 79 (+7).

Není to jeho nejhorší kolo, ještě o dva údery hůř hrál na British Open v roce 2002, ale to bylo za bouřky. Tuto sobotu na Muirfield Village svítilo slunce, ale ne na výkon nejsledovanějšího muže startovního pole. „Byl to hrozný den. Těžký od začátku do konce,“ odtušil stroze.