Nedělní malajský maraton zvládl nejlépe nejmladší ze všech: Manassero má druhý titul

17.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Matteo Manassero

Narozeninový dárek, jaký si dal k úterním osmnáctinám Matteo Manassero, má hodnotu 288 465 eur. Turnaj Maybank Malaysian Open vyhrál mladý Ital vynikajícím finišem. Vzhledem ke zpoždění programu bylo na nejlepších účastnících, aby v neděli odehráli sedmadvacet jamek. Během nich se pozdější vítěz propracoval do čela a vedení v závěru uhájil s konečným skóre -16.

Už loni se Manassero stal ve Španělsku nejmladším hráčem, který kdy vyhrál turnaj European Tour. Teď jeho jméno v pomyslném žebříčku figuruje také na druhém místě. Danny Lee byl o sedm měsíců starší, když vyhrál Johnie Walker Classic.

„Nebylo to jednoduché. Hřiště je těžké a byla tady spousta dalších, kteří hráli vynikající golf,“ oddechl si Manassero, jenž musel odolávat tlaku konkurence. „Dokázal jsem udržet soustředění,“ dodal.

V době, kdy se v Kuala Lumpuru začalo brzy ráno zase hrát, ještě vedl Rory McIlroy. Podobně jako před týdnem na Masters ale Severoir v závěrečném dnu o svou pozici přišel. Tentokrát už ale nevedl ani v okamžiku, kdy bylo zkompletováno třetí kolo.

Závěrečný McIlroyův atak už nepřišel, na druhé straně jednadvacetiletý hráč už se nepropadl tolik jako v Augustě a skončil na třetím místě. Mezi něj a Manassera se vklínil Francouz Grégory Boudry.

Ten se v jedné chvíli dostal před lídra, ale jeho výkon dostal výraznou trhlinu na jedenácté jamce. Boudry na krátkém tříparu zahrál double bogey a přestože se rychle vzpamatoval a zapsal ještě tři birdie, na svůj čtvrtý turnajový titul už nedosáhl.

Vítězný Ital se musel mít na pozoru i před McIlroyem, jenž vypadl z koncentrace pro změně na dvanáctém greenu. Naděje na to, že by to byl on, kdo získá největší podíl z dotace 2,5 milionu dolarů, pohřbil trojputtem do double bogey.

„V tuto chvíli jsem trochu zklamaný, protože jsem zase začal dobře,“ svěřil se McIlroy, „ale při takovém cestování je to dobrý výsledek,“ doplnil.

Manassero naproti tomu všechny přesvědčil o své formě eaglem na desítce a dvouapůlmetrový putt na finálové jamce zpečetil jeho malajský triumf.

Pozici světové jedničky uhájil Martin Kaymer (-7) solidním výkonem a skončil na děleném devátém místě. Vítěz Masters Charl Schwartzel (-6) ukázal, že kocovinou z oslav netrpí a skončil na dělené jedenácté pozici.