Nedbank Golf Challenge

04.12.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Neděle –  finálové kolo
Suverenita Leeho Westwooda vzala za své, avšak navzdory závěrečnému výkonu 73 ran (+1) uhájil Angličan vítězství. Celkový součet obhájce titulu dává dohromady -15 a k takové bilanci se druhý v konečném pořadí Robert Karlsson dokázal pouze přiblížit na dva údery. Švéd v neděli zaútočil nejlepším denním výsledkem 68 (-4), jeho ztráta na nejlepšího však byla příliš veliká na to, aby ji stáhl.
Karlssona může mrzet trojice bogey, protože hrát na jistotu, jeho sedm birdie by na výhru bývalo stačilo. Takto kalkulovat ale nemohl, risk mu víckrát vyšel než ho zradil. Zvklášť když Westwood se zdál být stále daleko a kdo ho chtěl chytit, riskovat musel. Jedenáct jamek vydržel pozdější vítěz nechybovat, na první devítce zapsal dvě birdie. Jako by ho jeho náskok ukolébal, po prvním bogey na dvanáctce zahrál čtyři ospalé pary a v komfortní pozici si na závěrečných dvou jamkách mohl dovolit další dvě bogey, které pramenily spíš z horší koncentrace než ze špatných ran.
Další pořadí: 3. Dufner, McDowell (-11), 5. Kim Kjong-te (-8), 6. Schwartzel (-6), 7. Donald (-5), 8. Kaymer (-4), 9. Dyson (-1), 10. A. Hansen (E), 11. F. Molinari (+7), 12. Clarke (+9).

Sobota – 3. kolo
To co provedl Lee Westwood s konkurencí, bylo ze strany ostatních hráčů na ručník. Obhájce titulu ve třetím kole sršel genialitou, hrál jednu skvělou ránu za druhou, postupně nastřádal deset birdie a s výsledkem 62 (-10) zahrál daleko nejlepší výsledek dne. Zároveň to znamená, že Angličanovo průběžné skóre po třech kolech je -16 a do finále půjde Westwood s náskokem sedmi úderů na nejbližší pronásledovatele. Při jeho kvalitách jde o rozdíl takřka nepřekonatelný, snad jen za mimořádných okolností.
O druhou pozici se dělí Robert Karlsson a Graeme McDowell, jejichž sobotní výkony byly na hranici dobrých a výtečných, nicméně za nejlepším ze startovního pole zaostávají Švéd se Severoirem velmi výrazně.
Westwoodovu výkonu chybělo jediné, proměněný putt do eaglu. Na dvou jamkách, devítce a čtrnáctce, k tomu byl opravdu blízko, míč pokaždé těsně minul jamku.
Další pořadí: 4. Dufner, Kaymer (-8), 6. Schwartzel, Kim Kjong-te (-6), 8. Donald (-5), 9. Dyson (-1), 10. A. Hansen (+2), 11. Clarke (+3), 12. F. Molinari (+6).

Pátek – 2. kolo
O střídání stráží na nejvyšší pozici se nejlepším výsledkem dne postaral Graeme McDowell. Historie se v malém opakovala, protože i on zahrál double bogey a pokazil si číslo stejným způsobem jako o den dřív lídr Charl Schwartzel. Ten z prvního místa klesl až na dělené deváté.
McDowell se chyby dopustil na pětiparové čtrnáctce. Drajvoval do křoví a potřeboval dvě rány na to, aby se vyhrál, načež čtvrtou ranou umístil míč do bunkeru. Ve zbytku kola dvě rány navíc zase umazal. Na závěr předvedl divákům kolem osmnáctého greenu birdie sedmimetrovým puttem. Celkem má na kontě sedm birdie a páteční skóre 67 ran (-5). Do čela se dostal s bilancí -7. O druhé místo se se ztrátou jednoho úderu dělí čtveřice Jason Dufner, Robert Karlsson, Martin Kaymer, Lee Westwood.
Další pořadí: 6.  Dyson, Kim Kjong-te (-4), 8. A. Hansen (-3), 9. Donald, Schwartzel (-2), 11. Clarke (-1), 12. F. Molinari (+5).

Čtvrtek – 1. kolo
Domácí spolufavorit Charl Schwartzel se na sebe sice rozhněval, když na deváté jamce zapsal double bogey, i tak mu ale výsledek 68 ran (-4) stačí k prvnímu místu, o něž se dělí s obhájcem titulu Leem Westwoodem.
Do skórkarty totiž Schwartzel zapsal také šest birdie, z toho pět na druhé devítce. Ze začátku jsem byl trochu mimo a řekl jsem si, že to musím začít dělat jinak. Začal jsem a zahrál jsem sedm na pětiparu,“ vrátil se na hřiště lídr. „Poznal jsem, že jsem se vydal špatným směrem. Byl jsem jednu ránu v plusu a vůbec jsem sám se sebou nebyl spokojen. Takže jsem asi ztratil zábrany,“ pokračoval Schwartzel v líčení svých pocitů. Začal útočit přímo na praporek a vyplatilo se mu to. „Jsem rád, protože takhle jsem se v poslední době prezentoval,“ dodal ještě vítěz letošního Masters.
Westwood měl ke svémý výsledku cestu o poznání přímočařejší. Po začátku bogey – birdie a sérii parů právě na jamce číslo devět předvedl parádní eagle. Tam, kde Schwartzel drajvoval příliš doprava, druhou ranou trefil rough a třetí pak vodu, jeho anglický konkurent přenesl dvěma excelentními ranami míč až na green a jedním puttem korunoval dílo.
Další pořadí: 3. Karlsson (-3), 4. Donald, Kaymer, McDowell, Dufner, Dyson, Kim Kjong-te (-2), 10. A. Hansen,  F. Molinari (E), 12. Clarke (+2).