Nedbank Golf Challenge 2014

07.12.2014 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Danny Willett

Nedbank Golf Challenge, Gary Player CC, Sun City, Jižní Afrika
(4. – 7. 12. 2014, časový posun: +1 hodina)

Neděle – poslední kolo
Bývalý amatérský mistr světa Angličan Danny Willett (-18) dotáhl svůj útok do vítězného konce. V posledním kole hrál 66 úderů a zvítězil s náskokem čtyř ran nad Rosen Fisherem (-14), se kterým dělil vedení po třech kolech. Se třetím místem se musel spokojit Angličan Luke Donald (-12), který se v posledním kole nedokázal zlepšit. Obhájce Thomas Bjorn skončil na 24. místě (+5).

Konečné pořadí:

 

Pátek – 2. kolo
Rekordně nízký počet úderů vynesl do čela turnaje Angličana Luke Donalda. Devět čistých birdie, z toho šest v první devítce, bez jediného bogey, celkem 63 úderů, devět ran pod par. Z desátého místa vylétl Donald na první pozici a celkovým skore -10 odsunul vedoucího Fishera na druhé místo(-8). Třetí příčku si zabral Francouz Alexander Levy (-6).

Vzpamatovalse obhájce Thomas Bjorn. Dne s hrál o osm ran lépe a už není poslední (+8). Jamie Donaldson z turnaje odstoupil.

Pořadí po druhém kole:

 

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe odstartoval Angličan Ross Fisher. Se sedmi birdie a jedním bogey, celkem 66 ranami  se dostal šest ran pod par a vede o dvě rány před trojicí Lévy, Coetzee a Siem se skore -4. Němec Siem zahrál eagle na 17. jamce, za což získal jako prémii osobní automobil Volvo.

„Jsem na startu nejstarší a mám za sebou asi nejvíc odehraných roků. Dnes startuji svoji 27. sezónu  a je milé odpálit první ránu sezóny,“ řekl po hře Miguel Angel Jiménez. Se skore -2 je na krásné 5. pozici.

Obhájce Thomas Bjorn zahrál 80 úderů. V jeho skorkartě se na začátku krčí jediné birdie, pak přišlo pět bogey a dvě double bogey. S výsledkem +8 je poslední. Nebyl den.

Pořadí po prvním kole:

Video – eagle Marcela Siema

 

Před turnajem
Prvním turnajem jihoafrické zimní série European Tour je Nedbank Challenge. Milion a čtvrt dolarů pro vítěze je velmi zajímavá dotace i pro světové hráče, kteří se sjedou do  Slunečního města v Jižní Africe. Pozvání na turnaj obdrželo 30 hráčů hráči podle několika kritérií. Zahrají si vítězové asijských tour, Top 10 světového žebříčku, hráči ze špičky Race to Dubai a další.
Na startu budou  Bjorn, Blixt,Donald, Donaldson, Gallacher, Jiménez, Kaymer, Koepka, Westwood a domácí hráči Clark, Coetzee, Oosthuizen a Schwartzel.

Hřiště nakreslené Gary Playerem má par 72 a je dlouhé 7.262 metrů.Příroda je rozbujelá všude kolem fervejí a krom toho, že hráči musí dávat pozor na hady a další chodící faunu, musí se při koncentraci vypořádat s neustálým štěbetáním ptactva.

Celková dotace turnaje je 6,54 milionu dolarů, zhruba 145 milionů českých korun.Loni zvítězil Dán Thomas Bjorn.

Odkazy: … Gary Player CCSatelitní náhled na hřiště Stránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz

 

.