27.12.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Novák - Šteindlerová

51. Junior Orange Bowl International Golf Tournament, Miami, Florida, USA (27. – 30.12.2014, časový posun -6 hodin)

Úterý – finálové kolo
Vítek Novák v posledním kole pořádně zabral, zahrál opět 68 (-3) úderů jako v prvním kole. Zahrál pět biride, dvě bogey a s celkovým skore -1 se vrátil mezi nejlepších 10 hráčů. Skončil na skvělém 6. místě (-1). Zvítězil Chilan Jaoquin Niemann (-7).

Jedno double bogey, osm bogey a jediné birde, děvet ran nad par je bilance posledního kola Johanky Šteindlerové. V závěrečném součtu má Šteindlerová na kontě +32 úderů a skončila na 28. místě.. Zvítězila Korejka Juwon Jeong poté, co na třetí jamce rozehrávky porazila  Švédku Linneu Strom (obě -1).

Pondělí – 3. kolo
Vítek Novák si v pondělí pohoršil o tři údery. Zapsal dvě birdie a šest bogey, celkem 75 úderů, čtyři na par. S celkovým skore +2 klesl na 14. místo. Vedou Argentinec Alejandro Tosti a Chilan Jaoquin Niemann se skore -3.

Johanka Šteinlderová dnes zahrála 84 úderů, složených ze čtyř double bogey a pěti bogey (+13). S celkovým skore +23 ustoupila na 29. místo. Vede Kolumbijka Maria Hoyos (-5).

Neděle – 2. kolo
Vítek Novák zahrál v neděli 72 úderů (+1) a ustoupil na 6. místo (-2). Zapsal tři birdie a čtyři bogey a vzdálil se od čela turnaje na čtyři údery. Vede Belgičan Tadiotto (-6).

Johanka Šteindlerová se v druhém kole o dva údery zlepšila, hrála 75 úderů (+4), jedno birdie a pět bogey a postoupila na 15. pozici (+10). Vedou Švédka Linnea Strom a Kolunbijka Maria Hoyaos (-2).

Sobota – 1. kolo
Vítek Novák odstartoval skvěle. Na první jamce zahrál eagle, na třetí birdie. Pak samé pary až na patnáctou jamku, kde přišlo druhé birdie. Na sedmnáctce double bogey a třetí birdie na závěr. Celkem 68 ran, tři pod par a dělená třetí pozice, jediný úder ztráty na vedoucí hráče. Vedou Belgičan Giovanni Tadiotto a Chilan Joaquin Niemann(-4).

Johanka Šteindlerová zahrála 77 ran. Dvě birdie, osm bogey znamená šest ran nad par a přenocuje na 20. pozici. Vede Švédka Linnea Strom (-4).

Před turnajem.
Čeští dorostenci Vítek Novák a Johanka Šteindlerová se účastní 51. ročníku prestižního Junior Orange Bowl v Coral Gables na Floridě. Hraje se na hřišti Biltmore GC s parem  71 a délkou 6.162 metrů.

Johanka Šteindlerová má již za sebou turnaj Doral-Publix Golf Classic, kde skončila na 8. místě, pět ran za vítězkou Megan Khan.

Odkazy: .. Biltmore GCHřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Vítka Nováka