Naši amatéři ve Španělsku

25.02.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Čtvrtek – 2. kolo kvalifikace
V druhém kole kvalifikace hrál Vítek Novák o ránu více  a s celkovým skore 77,78, +9 skončil na 73. pozici. Do jamkové části mistrovství nepostoupil.
Michaela Fabiánková hrála v druhém  o dvě rány hůře a s celkovým skore 85,87, +28 skončila na 92. pozici. Do jamkové části mistrovství nepostoupila.

Středa – 1. kolo kvalifikace
Do kvalifikace nakonec nastoupili Vítek Novák a Michaela Fabiánková. V mužské soutěži zahrál v prvním kole Novák 77 (+4) úderů, které ho zařadily na 50. místo. Postupová pozice je zatím na +3. Mužskou kvalifikaci vede trojice hráčů se skore -2 Dán Mads Soegaad, Francouz Ugo Coussaud a Švéd Marcus Kinhult.
V ženské soutěži zahrála Fabiánková 85 ran (+13) a je na 80. místě. Postupová pozice je zatím na +6.  Vede Dánka Nanna Koerst Madsen (-3).

Na Mezinárodní jamkové mistrovství Španělska je přihlášeno osm českých hráčů. Vítek Novák a na čekačce Vojtěch Dostál, Matyáš Zapletal a Nicolas Schellong se v Sotogrande účastní Copa S.M. El Rey 2014, neboli Poháru Jeho Výsosti Krále na hřišti La Reserva. Johanka Šteindlerová a na čekačce Michaela Fabiánková, Sára Kousková a Adriana Kubecová se o šest set kilometrů dále na severovýchod ve Valencii účastní Copa S.M. La Reina, neboli Poháru Její Výsosti Královny na hřišti El Saler. Mistrovství je pětidenní od středy 26. února do neděle 2. března.
První dva dny se hraje kvalifikace na rány, ze které vzejde 32 hráčů do jamkovky. Další dva dny se hrají jamkové zápasy do pavouka a pátý den, v neděli se hraje finále.
Po dvou kolech klasifikace se bude vyhodnocovat Pohár národů, ve kterém se započítávají dva nejlepší výsledky dne.

 

Odkazy: … Campo Golf La ReservaHřiště na satelitní mapě. …  Campo Golf El SalerHřiště na satelitní mapěŠpanělská federace

 

.