ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Naši amatéři na světových žebříčcích

05.02.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Mužský světový  amatérský žebříček  World Amateur Golf Ranking (WAGR) je veden  autoritou R&A St Andrew ve Skotsku, ženský evropský amatérský žebříček  Ladies European Amateur Rankings (LEAR) je veden autoritou EGA ve Švýcarsku.  Z českých amatérských hráčů jsou v těchto žebříčcích nejlépe umístěni David Procházka a Klára Spilková.

V čele světového amatérského žebříčku mužů je Američan Peter Uihlein, v čele evropského amatérského žebříčku žen je Švédka Caroline Hedwall.

Umístění českých amatérských hráčů na žebříčcích.

Štefan Páleník, odchovanec GC Erpet Praha je v žebříčku WAGR na krásném 615. místě. Je však veden a počítán jako hráč Slovenska,  proto není v přehledu českých hráčů uveden.

Americká amatérská golfová asociace  (USGA) oznámila  4.2.2011 svou podporu World Amateur Golf Ranking (WAGR) na svém výročním zasedání v arizonském  Phoenixu. Skotská R & A St Andrew a americká USGA vyjádřily spokojenost nad partnerstvím, které podporuje Ranking jako globální standard v amatérském golfu.

Od této sezony, se bude USGA používat World Amateur Golf Ranking jako jednu z  kategorií pro zařazení svých mužů na amatérská mistrovství. USGA předpokládá v roce 2011 spuštění nového ženského  žebříčku Womens World Amateur Golf Ranking. Mužský WAGR se již používá jako standardní vstup pro četné mistrovství světa, včetně britského  Amateur Championship a evropských amatérských mistrovtsví.

Tyto skutečnosti mají odezvu i v České republice.  Kvalifikace Národního mistrovství ČR na jamky bude prodloužena na dvě kola,  aby se mohla započítávat do World Amateur Golf Ranking. Rozhodla tak  nedávná Celorepubliková konference regionálních delegátů STK ČGF.

Odkazy: …..WAGR …… LEAR …..  R&A St Andrews ….. USGA …. EGA

Počet přečtení: 3 407
Komentáře
 • Ivan Paggio napsal:

  Dobrý den.
  Štefan Páleník, odchovanec českých klubů, je v žebříčku WAGR na krásném 615. místě. Je však veden a počítán jako hráč Slovenska a proto v přehledu českých hráčů není. Jeho pozice si však určitě zaslouží pozornost, v článku jsem ji dodatečně uvedl. Děkuji za podnět.
  Ivan Paggio

 • P.Hruška napsal:

  Dobrý den,
  zajímavá informce,postrádám uvedení umístění Čechoslováka Páleníka.
  Děkuji.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017