Naši amatéři na evropských mistrovstvích

24.07.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Tento týden proběhly v Evropě tři vrcholné akce EGA, kterých se účatnila česká amatérská reprezentace.
V německém Neuhofu se naši muži účastnili Mezinárodního mistrovství Německa na rány. Se lvíčkem na prsou  hráli Viktor Janošík, Ondřej Lieser, Daniel Suchan a David Procházka.
Na mistrovství Evropy žen, které  proběhlo  v norském Noordwijkse hájily  české barvy Karolína Vlčková a Kateřina Krásová.
U maďarského Balatonu proběhlo European Young Masters, kde hráli Václav Lébl, Šimon Zach, Marie Luňáčková a Johanka Šteindlerová.

David Procházka

Mezinárodní mistrovství Německa mužů, Frankfurt, Německo (21. – 24.7.2011)

Neděle- 4. a poslední kolo
Německý titul putuje do Holandska. Mezinárodním mistrem Německa se stal Holanďan Daan Huinzing (-7).  Němec Daniel Schmieding neudržel vedení o tři údery, které si přinesl ze třetího kola. V posledním kole vyrobil tři bogey, dvě double bogey, došel osmnáctku za +5  a musí se spokojit s třetím místem.  Na druhém místě skončil Němec Sebastian Kannler (-7).
Z českých hráčů donesl prapor do cíle pouze David Procházka, který po vyrovnaném výkonu v rozpětí čtyř úderů (72,74,74,76 +8) skončil v první dvacítce, na 19. místě. Ostatní čeští hráči  Viktor Janošík, Daniel Suchan a Ondřej Lieser neprošli cutem.

Sobota – 3. kolo
Němec Daniel Schmieding (-9) upevnil své vedení, před druhým Holanďanem Daanem Huizingem (-3) vede o tři  údery. Na třetím místě přenocuje Němec Sebastian Kannler (-3).   Z českých hráčů statečně bojuje David Procházka, drží se na 15. místě (+4).  Ostatní naši hráči Janošík, Suchan a Lieser neprošli cutem.

Pátek – 2. kolo
Ve vedení zůstal Němec Daniel Schmieding, který došel kolo pět ran pod par.  Celkové skore má -8.  David Procházka dnes hrál o dvě rány více a odsunul se na 15. místo (+2).  Ondřeji Lieserovi dnes ulítla devítka na pětiparu a spadl o  28 míst na 86. místo, které dělí s Danielem Suchanem

1.    Schmieding -8
15.   David Procházka +2
66.  Viktor Janošík +10

86.   Daniela Suchan +14
86.   Ondřej Lieser +14

Čvrtek -1. kolo
Po prvním kole vede trojice domácích hráčů Staben, Kolberg a Schieding (-3). Z našich se nejlépe se uvedl David Procházka, který došel kolo v paru  a je na 9. místě. Dalším naším hráčům se už tolik nedařilo.

1.   Staben, Kolberg, Schmieding -3
9.   David Procházka E
58.  Ondřej Lieser +5
66.  Viktor Janošík +6
84.  Daniel Suchan +8

ČGF nominovala silnou a zkušenou čtveřici hráčů Viktor Janošík (GC Austerlitz), David Procházka (G&CC České Budějovice), Daniel Suchan (GK Čechie) a Ondřej Lieser (GC Kunětická Hora).

Odkazy: … GC Neuhof …. Hřiště na sat. mapěScoring

Karolína Vlčková

Mistrovství Evropy žen, Noordwijkse, Holandsko(20. – 23.7.2011)

Sobota – 4. a poslední kolo
Mistryní Evropy se stala Irka Lisa Maguire (+5) před krajankou Stepanie Meadow a Dánkou Charlotte Kring Lorentzen (+10). Naše Karolína Vlčková hrála v posledním kole 85 a propadla se o dvacet míst na konečnou 41. pozici.  Kateřina Krásová neprošla cutem.

Pátek – 3. kolo
Karolna Vlčková dnes hrála o pět úderů lépe a posunula se  z 57. na 21. místo (+14).  Kateřině Krásové se ani dnes nedařilo, došla kolo s 85 údery a skončila daleko za hranicí cutu.
Vede  Irka Lisa Maguire (-2).

Čtvrtek – 2. kolo
Po druhém kole je Kateřina Krásová na 48. místě (+12), Karolína Vlčková je na 57. místě (+13), Vede Irka Lisa Maguire (-3).

Středa – 1.kolo
Po prvním kole Mistrovství Evropy žen v holandském Noordwijkse je z našich dvou žen nejlépe umístěna Kateřina Krásová na 31. místě (+3). Karolína Vlčková je na 72. místě (+7). Vede Španělka Marta Silva (-1).

Odkazy: .. GC Noordwijkse Hřiště na sat. mapěScoringEuropean Young Masters (EYM), Balatonudvari, Maďarsko (21. – 24.7.2011)

Sobota – 3.  a poslední kolo
Šimon Zach dnes opět zahrál skvěle, došel v paru a skončil na pěkném 10. místě (+11). Václav Lébl skončil na 20. místě (+17).
Mistrem Evropy do 16 let se stal Francouz Kenny Subregirs (E).

Johanka Šteindlerová skončila na 19. místě (+20), Marie Luňáčková na 26. místě (+26).
Mistryní Evropy do 16 let se stala Španělka Harang Lee (-5) .

Česká republika skončila v Poháru národů na 7. místě z 29 zúčastněných zemí.

Pátek – 2. kolo
Čeští chlapci se drží v první dvacítce. Václav Lébl klesl o  šest míst je na 12. místě (+10). Šimon Zach se dneska polepšil o devět ran a polepšil si o devět míst. Je na 16. místě (+11). Vedou Francouz Kenny Subregis a Nor Kristian Johannessen (oba +2).

Marie Luňáčková hrála o šest ran hůře a klesla z 6. na 17. místo (+16).  Na stejné  místo vyskočila Johanka Šteindlerová z 25. místa, která hrála o osm ran lépe.

Mistrovství Evropy  do 16 let probíhá na břehu Balatonu.
Po prvním kole je v chlapcích Václav Lébl na 6. místě (+4) a Šimon Zach na 25. místě (+10).  Vede Nor Kristian Johannessen (-1).
V dívkách je Marie Luňáčková na 6. místě (+5) a  Johanka Šteindlerová na 25. místě (+12).
V poháru Národů je Česká republika na 4. místě (+19). Vede Norsko (+8).

ČGF  nominovala Václava Lébla (GK Líšnice), Marii Luňáčkovou (GC Austerlitz), Johanku Šteindlerovou a Šimona Zacha (oba GC Erpet Praha). V roce 2009 se Mistryní Evropy stala Klára Spilková a Česká republika získala 1. místo.

Odkazy: … Royal Balaton GC Hřiště na sat mapěScoring

Z archivu Golf.cz: … EYM 2009


Tento týden probíhají v Evropě tři vrcholné akce EGA, kterých se účatní česká amatérská reprezentace.
Na mistrovství Evropy žen probíhá v holandském  Noordwijkse hrají v českých barvách Karolína Vlčková a Kateřina Krásová.  U maďarského Balatonu probíhá European Young Masters, kde hrají Václav Lébl, Šimon Zach, Marie Luňáčková a Johanka Šteindlerová.

.