Naši akademici v Číně – Růžičková stříbrná

18.08.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

Sobota – poslední kolo
Vynikající výsledek přiváží z čínského Shenzenu česká amatérka Kateřina Růžičková. Na světové univerziádě získala stříbrnou medaili. V golfu se rozdávaly medaile celkem čtyři.

Růžičková je zatím nejúspěšnější českou reprezentantkou na univerziádě. Česká republika má k dnešku jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.  Univerziáda dvaceti čtyř sportů končí ve středu 23. srpna.

V ženském golfu zvítězila tchajvanská Číňanka Tzuchi Lin (-8), která byla jen o ránu lepší než Růžičková a druhá dělená Korejka Jeong Min Ko (obě -7).
Umístění dalších českých hráček:  42. Silvie Dittertová (+25),  50. Tereza Vavrušková (+31).
Ženský tým České republiky skončil v Poháru národů na  6. místě. Zvítězil tým Tchajvanu.

V mužské soutěži se světovým univerzitním mistrem stal Japonec Hideki Matsuyama (-19).  Milan Vantuch se umísil na 55. místě (+15, Viktor Janošík na 61. místě (+18).  Česká republika se mužské týmové soutěže neúčastnila.

Pátek – 3. kolo
Japonec Hideki Matsuyama (-6) drží vedení i po třetím kole. Náš Viktor Janošík je na 41. místě (+4), Milan Vantuch +10.

Kateřina Růžičková couvla o dvě místa na 4. pozici (-3). Silvie Dittertová je na 37. msítě (+15), Tereza Vavrušková na 51. místě (+27). Vedou Tchajvanky Tzuchi Lin a Hsuanyu Yao (-6).

V soutěži národů spadl český ženský tým na 8. pozici. Vede tým Tchajvanu.

Čtvrtek – 2.kolo
Po druhém kole stále vede vede Japonec Hideki Matsuyama (-8).  Viktor Janošík je na 53. místě (+8), Milan Vantuch na 63. místě (+11).

V ženské soutěži se Kateřina Růžičková dostala na 2. místo (-4) za Tchjvanku Hsunayu Yao (-4).  Silvioe Dittertová druhé kolo pokazila a klesla na 28. místo (+9).  Tereza Vavrušková zůstáva na 57. pozici (+23).

V Poháru národů je ženské družstvo České republiky na 4. místě.

Středa – 1.kolo
Včera začala v čínském Shenzenu 16. letní univerziáda, ve které se pořádají soutěž 24 sportů. Českou republiku zde reprezentuje 164 sportovců, z nichž je pět golfistů.  Silvie Dittertová, Kateřina Růžičková, Tereza Vavrušková, Viktor Janošík a Milan Vantuch mají za sebou první kolo.

V mužské soutěži vede Japonec Hideki Matsuyama (-6).  Viktor Janošík je na 41. místě (+4), Milan Vantuch  na 69. místě (+10).

V ženské soutěži  vede  Číňanka Hsuanyu (-4). Kateřina Růžičková je na 6. místě (E), Silvie Dittertová na 10. místě (+1) a Tereza Vavrušková na 57. místě (+11).

Ženské družstvo České republiky je v týmové soutěži na 3. místě  za Tchajvanem a Čínou.