Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Na vašem hřišti zítra hraje McIlroy

13.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Představte si, že pracujete v golfovém klubu, když najednou zazvoní telefon a na druhé straně se vám představí agent hvězdného hráče McIlroye s prosbou o tee time. Jak zareagujete?

Jakožto jedno z nejlepších golfových hřišť, Ballybunion Golf Club je zvyklý hostit ty nejznámější světové golfisty. Takže, když vedení hřiště obdrželo telefonát od muže, který se představil jako agent Marka O’Meary, neměli ani nejmenší tušení, že je něco v nepořádku. Muž na druhém konci telefonu vedení sdělil, že připravuje hru pro O’Mearu a Roryho McIlroye. Zpráva, že bude McIlroy hrát na hřišti, cestovala velmi rychle a během pár hodin na Ballybunionu vypukla panika, aby se vše stačilo pro hráče světové třídy připravit.

Nakonec přišla ona sobota a vše se zdálo být připraveno na příjezd obou golfistů, ale byl v tom jeden háček. Když se nikdo neobjevoval, zjistilo se, že celá telefonní konverzace byla podvod. Vedení hřiště se následně cítilo hloupě, jelikož jsou na podobné návštěvy zvyklí. Neměli tedy žádné podezření, že se jedná o vtipálka. Mezitím byly sjednané speciální cateringové služby, přeměřovaly se birdie karty, a Old Course bylo v perfektní kondici pro profesionální hráče.

Tolik očekávané návštěvy se ale nikdy nedočkali, přišlo dokonce i přes sto nadšených fanoušků. Všichni včetně médií čekali od 7:30 až do 11:30, kdy už bylo jasné, že nikdo nepřijde.

Je pravda, že Rory ten týden zrovna nikde nehrál, takže bylo opravdu možné, aby si přišel zahrát. Nakonec se ukázalo, že Ballybunion byl jeden ze čtyř dalších irských klubů, kterým anonym volal. Z tohoto příběhu plyne jedno poučení, že identita volajícího je velmi relevantní a takové informace je potřeba ověřovat.

Aneta Zárubová