Na kole po hřišti

29.08.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Pokud vám už nevyhovuje chůze po golfovém hřišti a elektrickým kárkám také nefandíte, je tu řešení, které snoubí výdej energie s příjemným zážitkem z jízdy po hřišti. Spojení golfu a cyklistiky není žádná novinka. Ve skutečnosti je mnoho lidí a firem, které se zabývají vývojem a propagací takzvaných golfových kol, jejichž koncepty jsou opravdu různorodé.

Příkladem může být neohrožený Aaron LeDuke, který bojuje za ekologický golf. Do celé věci je tak zapálený, že vyvinul takzvané Linksbike, čili kolo na golf, a to i přesto, že pokud golfisté chodí po hřišti pěšky, chovají se ekologicky už sami o sobě.

Jeho kolo funguje jako klasické horské kolo, jen máte vzadu připojený bag. LeDuke je sponzorem a patronem turnaje BYOB Eco-Golf Open, ve kterém účastníci jezdí právě na jeho kolech. Turnaj má šířit povědomí o ekologické variantě golfových kárek. Mezi jeho další produkty patří i recyklovatelné golfové míčky.

Co se golfových kol týče, není s nimi na trhu ani ve snu sám. Poměrně známé je také kolo s názvem Turf Trike, tricykl, který je k mání ve dvou variantách. Máte na kolo jen s pedály na rovinatější terén, nebo i elektrickou variantu vhodnější pro hřiště s extrémnějším terénem. V takovém případě si pak hole vozíte za sebou. Je zřejmě jen otázkou času, kdy na golfu budeme přelétávat z jamky na jamku v malém vrtulníčku, či letadle.

 

Aneta Zárubová

 

 

 

.