Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Na hřiště, nebo k porodu? To je Fisherovo dilema před Masters

29.03.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ross Fisher

V úterý 12. dubna má paní Joanne Fisherová termín. Maminkou bude podruhé. Kdyby se měl uskutečnit scénář jako z bubblegumových komedií, její manžel by se dostavil do porodnice oblečen do zeleného saka.

Možná se ale třicetiletý Ross Fisher možnosti usilovat o získání vzácného kusu garderóby vzdá. Hraje se o něj v Augustě, stát Atlanta. Jeho žena bude rodit v Londýně. „Abych byl upřímný, nevím co udělám, kdyby se dítě mělo narodit dřív,“ uvedl golfista pro agenturu Reuters.

Jeho krajané mu zavolali přes Atlantik, protože člen vítězného rydercupového týmu z loňského roku pobývá v USA a připravuje se na US Masters. Je přihlášen do Houston Open. „Rozhodnu se podle toho, kdy se dítě narodí. Doufám, že se přes to přeneseme bez komplikací,“ dodal.

Fisherovi mají dvouletou dceru Eve. Jak to bylo s jejím narozením, si mnozí britští fanoušci pamatují. Když byla Joanne v porodnici, hrálo se ve skotském Turnberry britské The Open.

Do finálového kola šel Fisher s jednou ranou ztráty na pozici lídra. Jenže myšlenky mu odlétávaly jinam. Nařídil svému manažerovi, aby byl ve spojení s lékaři. Byl v každém okamžiku připraven sebrat se a upalovat ze hřiště ta ženou. Tehdy to nebylo potřeba, ale Fisher nakonec na vítězného Američana Stewarta Cinka ztratil čtyři údery a skončil třináctý. Okamžitě po pdopisu skórkarty opustil areál směr Londýn.

Tentokrát je vzdálenost o poznání větší a on se bude muset rozhodnout s předstihem. „Ano, je to podobná situace, ačkoli dostat se domů ze Spojených států je těžší než ze Skotska,“ vzdychl nastávající dvoásobný otec. „Bude složité vrátit se včas.“

Fisher přiznal, že pronikavý výsledek na majoru by mu prospěl. V roce 2009 byl vždy nějakou chvíli ve vedení všech čtyř. Loni ale spadl ze dvacátého na 43. místo světového žebříčku a na Masters málem nehrál.

„Nikdo si nepamatuje hráče, který na majoru vedl. Lidé si pamatují ty, kteří je vyhráli,“ dal jasně najevo, co je jeho cílem. Mezi jeho pěti turnajovými tituly je zatím nejcennější ten z předloňské světové jamkovky.

Dodal, že se cítí dobře a své současné formě a hře věří. Loni v Augustě neprošel cutem, před dvěma lety při své premiéře se dělil o konečné třicáté místo. „Těším se. Je to hřiště, na kterém se cítím dobře a kde jsem schopen vyhrát,“ řekl sebevědomě.

US Masters se hraje od 7. do 10. dubna, a tak musí Fisher doufat, že u jeho manželky nenastanou komplikace a on dostane příležitost odehrát všechna čtyři kola v klidu.