ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Na golfové hřiště spadl živý žralok

26.10.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Z nebe už nepadají jen trakaře, ale i žraloci. Hřiště San Juan Hills Golf Club v San Juan Capistrono na jihu Kalifornie v pondělí zažilo zvláštní překvapení. Z ničeho nic na hřiště spadl z nebe malý žralok. Ke svému dopadu si vybral odpaliště dvanácté jamky. I když by se zdálo, že by událost mohla být dobrým tématem pro milovníky záhad, není tomu tak.

Odborníci se shodli v tom, že šedesáticentimetrového žraloka z výšky na hřiště upustil nejspíše dravý pták, který ho před tím ulovil v oceánu. Na ptáka byl už asi příliš těžký a tak měl velké štěstí, že celou anabázi přežil. Na těle měl jen několik menších zranění. Místní maršál jednal rychle, naložil ho na svoji kárku a dopravil do klubovny, kde byl umístěn do nádrže se slanou vodou.

Nikdo nevěděl, co si se žralokem počít, a tak když trochu ožil, zaměstnanci hřiště se ho rozhodli vypustit zpět do volné přírody. Maršál ho odvezl k oceánu vzdálenému 6, 5 kilometru od hřiště, kde se malý žralok líně, ale přesto, vydal do moře. Na hřišti jsou prý zvyklí na vše možné, na kojoty, skunky, ale na žraloky?

Aneta Zárubová

Počet přečtení: 1 863
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017