Na golfové hřiště spadl živý žralok

26.10.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Z nebe už nepadají jen trakaře, ale i žraloci. Hřiště San Juan Hills Golf Club v San Juan Capistrono na jihu Kalifornie v pondělí zažilo zvláštní překvapení. Z ničeho nic na hřiště spadl z nebe malý žralok. Ke svému dopadu si vybral odpaliště dvanácté jamky. I když by se zdálo, že by událost mohla být dobrým tématem pro milovníky záhad, není tomu tak.

Odborníci se shodli v tom, že šedesáticentimetrového žraloka z výšky na hřiště upustil nejspíše dravý pták, který ho před tím ulovil v oceánu. Na ptáka byl už asi příliš těžký a tak měl velké štěstí, že celou anabázi přežil. Na těle měl jen několik menších zranění. Místní maršál jednal rychle, naložil ho na svoji kárku a dopravil do klubovny, kde byl umístěn do nádrže se slanou vodou.

Nikdo nevěděl, co si se žralokem počít, a tak když trochu ožil, zaměstnanci hřiště se ho rozhodli vypustit zpět do volné přírody. Maršál ho odvezl k oceánu vzdálenému 6, 5 kilometru od hřiště, kde se malý žralok líně, ale přesto, vydal do moře. Na hřišti jsou prý zvyklí na vše možné, na kojoty, skunky, ale na žraloky?

Aneta Zárubová