MS v Ski&Golf 2018 – tři tituly pro Čechy

13.05.2018 | Czechgolfproduction | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Absolutní vítězové: Eva Koželuhová a Sam Bael

Absolutní vítězové: Eva Koželuhová a Sam Bael

Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF 2018.

Česká výprava opět nejúspěšnější na 15. ročníku Ski&Golf s novými světovými šampióny: Eva Koželuhová, Bobina Žůrková a Petr Kabát.

V Rakouském Zell am See se po tři dny konalo za překrásného slunečného počasí ve dnech 10. – 12. května, již po patnácté Mistrovství světa v kombinaci Ski&Golf Lyžařská část se uskutečnila na Kaprunském ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou fantasticky připravených 18 jamkových hřištích Golf Club Zell am See, Kitzsteihorn a Schmittenhöhe.

Mistrovství světa v kombinaci Ski&Golf  se počítá celkově součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány, tak dostaneme celkový výsledek hráče. Na start se postavilo celkem 196 závodníků z mnoha zemí a nejen evropských a mezi nimi letos nechyběl ani početný zástup přihlášených závodníků z České republiky.

Pro naše reprezentanty to byl vskutku velmi vydařený šampionát, přivážejí celkem osm cenných medailí, shodně s předcházejícím šampionátem.

Avšak největším úspěchem české výpravy, je celkové prvenství mezi ženami Evy Koželuhové, pro kterou to byl již celkově třetí titul Mistryně světa. Eva, měla i velkou zásluhu na prvenství v kategorii Mixed Pairs, společně s Petrem Kabátem /PRO/ a také v prestižní kategorii národních týmů, celkem 39 týmů, kde český reprezentační tým Ski&Golf Czech Team obhájil fantastické 3. místo, společně s reprezentačními kolegy: Janem Schovánkem, Petrem Kabátem, Daliborem Manďákem a nováčkem Ondřejem Bankem, pro kterého to byla první zkušenost v českém národním týmu kombinace Ski&Golf .

Je potřeba zmínit, další vynikající individuální úspěchy a medaile, které přidali do české sbírky v kategorii PRO, historicky poprvé za 1. místo Petr Kabát, v Masters Women za 1. místo Bobina Žůrková, v Masters 2 Men za 2. místo Josef Novák. V kategorii týmů Master přivážejí bronzové medaile Moravian Team ve složení Jiří Krátký, Pavel Gola, Petr Štursa, Jan Mušálek, Radomír Bumbala a v kategorii Mixed Pairs za 3. místo maminka se synem, Bobina a Ondřej Žůrkovi.

Všem našim českým reprezentantům k jejich velkému úspěchu na Mistrovství světa blahopřejeme!

 

Celkovým vítězem a Mistrem světa v kombinaci Ski&Golf se stal velmi talentovaný, mladý juniorský  člen domácího klubu Zell am See, Belgičan Sam Maes, který zajel v lyžařské části obřího slalomu druhý nejrychlejší čas 29, 61 a v součtu dvou kol golfu 71 a 78 ran, jasně dominoval a mohl se tak radovat z prvního celkového titulu.

Nejnižší skóre v golfové části za dvě odehraná kola měli shodně Lennart Brauer /GER/ a Tobias Ebner /AUT/, kteří zahráli celkem 6 ran pod PAR hřiště, skóre 69 a 70. Celkové výsledky z Mistrovství světa Ski&Golf 2018 najdete zde: www.skigolfworldcup.com

Naši nejlepší reprezentanti v jednotlivých kategoriích:

Women: 1. místo Eva Koželuhová 317,48, lyže 39,87 sec; golf 80, 78
PRO: 1. místo Petr Kabát 282,84, lyže 33,46 sec; golf 75, 74
Masters Women: 1. místo Bobina Žůrková 382,00, lyže 36,94 sec; golf 94, 90
Masters 2 Men: 2. místo Josef Novák 334,10, lyže 40,25; golf 77, 80
Mid: 4. místo Jan Schovánek 297,52, lyže 35,88; golf 78, 76

Mistrovství ČR v kombinaci Ski&Golf, které předchází světovému šampionátu v Zell am See, se uskuteční v příštím roce již po jedenácté v termínu 5. – 6. dubna 2019.

Organizátor a promotér Czech Golf Production www.czgp.cz, registrace na www.skigolf.cz.

listasponzori

 

foto Ski&Golf a Luboš Koželuh

.