Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

MS Ski&Golf Kaprun – tři tituly pro Čechy

13.05.2019 | Czech Golf Production | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Vsichni129

Úspěšná česká výprava na MS Ski&Golf 2019

Mistrovství světa v kombinaci Ski&Golf 2019.
16. ročník Ski&Golf World Championship s českými šampióny: Josef Novák, Bobina Žůrková a Jakub Šinták.

V Rakouském Zell am See se po tři dny konalo za ideálních podmínek ve dnech 9. – 11. května, již po šestnácté Mistrovství světa v kombinaci Ski&Golf Lyžařská část se uskutečnila na Kaprunském ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou výborně připravených 18 jamkových hřištích Golf Club Zell am See, Kitzsteihorn a Schmittenhöhe.

Mistrovství světa v kombinaci Ski&Golf se počítá celkově součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány, tak dostaneme celkový výsledek hráče. Na start se postavilo celkem 180 závodníků z mnoha zemí a mezi nimi opět nechyběli i závodníci z České republiky, kteří letos dosáhli neuvěřitelného rekordu, celkem 32 závodníků.

Pro české reprezentanty, to byl vskutku velmi vydařený šampionát, přivážejí osm cenných medailí, shodně jako s předcházejícím šampionátem.

Avšak největšími úspěchy české výpravy, jsou celková individuální prvenství v jednotlivých věkových kategoriích: Junior Jakub Šinták, Masters Bobina Žůrková a Josef Novák, dvě druhá místa v kategorii Masters obsadili Pavel Gola a v kategorii PRO Jiří Janda, pro kterého to byl návrat snů po těžkém zranění a dlouhé rekonvalescenci. V minulosti po třech krásných bronzech se letos česká výprava dočkala i svého největšího úspěchu v prestižní kategorii národních týmů, z celkových 33 týmů, český reprezentační tým Ski&Golf Czech Team vybojoval fantastické 2. místo, ve složení: Jiří Janda, Jan Schovánek, Dalibor Manďák a nováčky Libor Škoda a Vlastimil Štefl.

Je potřeba zmínit, další vynikající obsazení našich týmů v kategorii Amateur, 2. místo North Czech Team: Martin Janoušek, Libor Pospíšil, Tomáš Růžička a dva vynikající mladíci Jakub Šlapal a Tomáš Rada, o kterých v budoucnu, jistě brzy uslyšíme. V kategorii týmů Masters, vydřeli krásné 3. místo pánové: Martin Beránek, Radim Šimara, Vladimír Dřízhal, Josef Novák a Ladislav Bien.

Všem našim českým reprezentantům k jejich velkému úspěchu na Mistrovství světa gratulujeme!!!

Celkovým vítězem a Mistrem světa v kombinaci Ski&Golf se stal poprvé velmi zkušený sympaťák a bývalý vynikající závodník ve světovém poháru v alpském lyžování Němec Alois Vogl, který zajel v lyžařské části obřího slalomu nejrychlejší čas 34, 31 a v součtu dvou kol golfu 76 a 73 ran,  (pozn. vlastní hcp 2) dominoval a mohl se tak radovat ze svého prvního celkového titulu, stejně tak mezi všemi ženami získala rovněž první titul slovenská reprezentantka Antonia Zacharovská (SVK) lyže 44,01 sec; golf 73, 72.

Nejnižší skóre v golfové části za dvě odehraná kola měl Mark Stevenson (GBR)  klub Abu Dhabi, zahrál celkem 3 rány pod par hřiště, skóre 70 a 72 a nutno ještě vyzdvihnout nejlepší ženský individuální lyžařský výkon naší mladé nadějné juniorské lyžařky Sáry Svinkové (CZE), která zajela výborný čas 39,69 sec.

Celkové výsledky z Mistrovství světa Ski&Golf  2019 najdete zde: www.skigolfworldcup.com

Naši nejlepší reprezentanti v jednotlivých kategoriích:

Junior:                             1. místo Jakub Šinták 297,40, lyže 36,35 sec; golf 74, 78

Masters Women:             1. místo Bobina Žůrková 340,52, lyže 40,38 sec; golf 90, 89

Masters 2 Men:               1. místo Josef Novák 331,44, lyže 41,11; golf 81, 86

PRO:                                2. místo Jiří Janda 319,88, lyže 41,97 sec; golf 74, 78

Mistrovství ČR v kombinaci Ski&Golf, které předchází světovému šampionátu v Zell am See, se uskuteční v příštím roce již po dvanácté v termínu 3. – 4. dubna 2020.

Organizátor a promotér Czech Golf Production www.czgp.cz, registrace na www.skigolf.cz.

 

.