Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

MS družstev mužů 2010 Argentina – mistrem světa je Francie

31.10.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Neděle – 3. a poslední kolo
Mistrem světa družstev mužů se stala Francie před Dánskem a USA.
Česká republika skončila na 32. místě. V indivíduálním hodnocení skončili naši hráči následovně:  57. Lieser  (+13), 71. Procházka (+14) , 139. Příhoda (+25).
Nejlepším hráčen mistrovství byl Dán Joachim Hansen (-6) před dvěma Francouzi Alexandrem Levy (-3) a Romainem Wattelem (-2).  Mistrovství bylo pro špatné počasí zkráceno na 54 jamek.

Český mužský tým splnil nikým nenapsaný, nevyřčený a přesto zřejmý úkol, vrátit se po předloňském fiasku v Austrálii na „svoje“ místo ve světe. Je splněno. Česká republika vděčí za návrat do „normálu“ především dvojici Lieser – Procházka. Tito hráči podali výkony, odpovídající konečnému postavení České republiky ve světě.

S návratem do původní pozice českého družstva můžeme být spokojeni.  Dvaatřicáté místo není podle slov kapitána Holuba žádnou ostudou. To opravdu není.  Ale také žádným důvodem k nadšení. Na této pozici ve světě byli muži České republiky už v roce 2004. Tehdy s Petrem Ničem, Martinem Peterkou a Romanem Svobodou a shodou okolností také na mistrovství zkráceném pro počasí na tři kola.

Ohlédnutí za Mistrovstvím světa v Argentině družstev mužů opět není nijak povzbuzující. Naše ženy svoji pozici od roku 2006 neustále zhoršují, naši muži se nepohnou dopředu. Doma máme individuální, výkonnostní, rozvojové skupiny, propracovaný systém výchovy reprezentantů,  anglického trenéra, ale zlepšení na světové scéně stále nepřichází.  Co s tím ?

Příští Mistrovství světa se koná v roce 2012 v turecké Antalyi, další v roce 2014 v japonské Karuizawě.

 


  Sobota – 2. a 3. kolo
Mistrovství bylo pro nepřízeň počasí zkráceno na 54 jamek, tedy na tři kola.  Nedokončené páteční kolo se dohrává dnes,   třetí kolo začne kolem 15. hodin a dohraje se v neděli.

V druhém kole se naši hráči zlepšili. Ondřej Lieser hrál 73 (+1), a David Procházka 75 (+3). Opět se škrtal výsledek Martina Příhody 78 (+6).  Češi si polepšili o třináct míst, jsou na 34. pozici.


Pátek – 2. kolo.
Druhé kolo bylo pro bouřku na dvě a půl hodiny přerušeno a následně přerušeno definitivně.  Naši hráči neodstartovali.


Čtvrtek – 1. kolo
Česká republika je na děleném 47. místě s Indií.   Vede Francie  (-7), před Kanadou (-5). Na třetím místě (-3) přenocují Dánsko a Švédsko.
Do prvního kola vstoupili naši muži špatnou nohou.  Započítaly se výsledky Liesera a Procházky, škrtal se Příhoda.
Ondřej Lieser a David Procházka hráli shodně 76 úderů (+5) a jsou na 99. místě individuláního pořadí.  Martin Příhoda hrál o tři rány hůře a je na 145. místě (+8).
V čele pořadí jednotlivců jsou tři hráči s výsledkem -4. Jsou to Dán Joachim Hansen, Francouz Alexander Levy a Kanaďan Eugene Wong.


Mistrovství mužů s názvem Eisenhower Trophy  proběhne stejným způsobem jako Mistrovství družstev žen Espirito Santo minulý týden.  Hraje se 4 x 18 jamek na rány, každému družstvu se započítavají dva nejlepší výsledky, nejhorší se škrtá.
Pokračuje se na hřištích Olivos GC a Buenos Aires GC.
Českou republiku reprezentují Ondřej Lieser, Martin Příhoda a David Procházka. Tým vede kapitán Miroslav Holub a reprezentační kouč Keith Wiliams.

Mužský tým jede do Argentiny opět s nelehkým úkolem.   Musí se pokusit  napravit australské fiasko před dvěma lety a získat zpět alespoň pozice z předešlých mistrovství v Jižní Africe 2006  a Portoriku 2004, kde skončil na 32. místě.  Po australském neúspěchu odstoupil tehdejší kapitán Mikuláš Ordnung.
Oficiální cíl pro letošní mistrovství mužů je zřejmě  tajný.  „Nejaký cíl v hlavě mám, ale říkat ho nebudu,“  oznámil severu  golf.idnes.cz současný  kapitán Miroslav Holub svojí originální  strategii.

Mistrovství světa družstev mužů začíná prvním kolem ve čtvrtek, 28. října a končí čtvrtým kolem v neděli, 31. října 2010. Mistrovský titul budou obhajovat muži Skotska.

foto Antonín Krčmář, Ivan Paggio

Odkazy:    …..   Olivos GC ….. Buenos Aires GC …..  Olivos GC na satelitní mapě
Buenos Aires GC na satelitní mapě ……. Oficiální stránky mistrovství 
Stránky International  Golf Federation


Z archivu Golf.cz – Mistrovství světa:
2010 ženy ….. 2008 muži….. 2008 ženy …. 2006 muži ….. 2006 ženy …. 2004 muži …. 2004 ženy ….. 2002 ….. 2000