MS družstev žen – Česko na 31. místě

27.08.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
CzeTeam

Kousková, Ryšková, Vlašínová

IGF – Espirito Santo Trophy, Mistrovství světa družstev žen, Maynooth, Irsko (29.8. – 1.9.2018)

Pátek – poslední kolo
V posledním kole, které Češky hrály na hřišti Montgomerie s parem 72,  byla nejlepší hráčkou opět Sára Kousková. Přinesla výsledek 73, se třemi birdie a a čtyřmi bogey, jednu ránu nad par a umístila s v soutěži jednotlivců na konečném 46. místě (+4).
Druhou Češkou v pořadí je Kateřina Vlašínová na 78. místě (+10). V posledním kole jí potkalo jedno triple bogey, čtyři bogey a pět birdie. Účast na mistrovství uzavřela výsledkem 74, dvěma ranami nad parem a je na 78. místě (+10).
Hana Ryšková se s mistrovstvím rozloučila výsledkem 77 se dvěma double bogey jedním bogey a jedním birdie.  S celkový skore +15 skončila na 102. pozici.
Z našich hráček byla na mistrovství jednoznačně nejlepší Sára Kousková. Třikrát zahrála nejlepší výsledek, po čtyři kola nezahrála hůře než bogey a její výsledek se ani jednou neškrtal.

Vítězné Američanky

Vítězné Američanky

Mistryněmi světa se staly Američanky před Japonkami a před obhájkyněmi titulu Korejkami. Pro Američanky je to návrat k prvenství po dvaceti letech. Česká republika skončila na Mistrovství na 31. místě, děleném s Finskem a Belgií. Předloňský úspěch, 17. místo se obhájit nepodařilo a nesplnilo se ani přání sportovního vedení federace, umístění do 20. místa.

Nejlepší amatérkou světa se stala Korejka Ayean Cho (-17).

Příští týden pokračuje Mistrovství světa mužským Eisenhower Trophy. Federace vysílá Šimona Zacha, Jiřího Zusku a Petra Hrubého. Kapitánem je Luboš Klikar, koučem Staffan Johanson.

Leaderboard:    Týmy    Jednotlivci

Skorkarty českých hráček

MSIrsko4b

.

 

Kateřina Vlašínová

Kateřina Vlašínová

Pátek – 3. kolo
Ve třetím kole, hraném na hřišti O´ Meara s parem 73, zahrála z Češek nejlépe Kateřina Vlašínová. Přinesla zatím nejlepší český výsledek na mistrovství, 72 ran, složený ze čtyř birdie, jednoho bogey a jednoho double bogey. Po třech kolech je na  97. místě (+8).
Sára Kousková hrála dvě birdie a čtyři bogey, 75 ran, dvě nad par a je nejlépe umístěnou Češkou na 35. pozici (+3).
Dnes se škrtalo 77, čtyři nad par Hanky Ryškové. Poskládala je ze dvou birdie a šesti bogey. Je na 97. místě (+11).

Do čela mistrovství postoupily Američanky (-19). Druhé místo obsadily Korejky (-14) a třetí místo drží Japonky (-13). Tým České republiky je na 25. místě (+9).

Individuální soutěž vede Korejka Ayean Cho (-14) před Japonkou Yukou Yasuda (-13), a Američankou Jennifer Kupcho (-11).

Leadeboard:   Týmy   Jednotlivci

Skorkarty českých hráček – 3. kolo

MSIrsko3kb

 

.

Sára Kousková

Sára Kousková

Čtvrtek – 2. kolo
Druhý hrací den se pro České hráčky uskutečnil na hřišti Montgomerie s parem 72.  Nejlepší Češkou je opět Sára Kousková. Hrála dvě birdie a tři bogey, 73 ran, jednu nad par. V dohrávaném kole je na 40. místě (+1).

Hana Ryšková přinesla dvě birdie a pět bogey, 75 ran, tři nad par. S celkovým skore +7 je na aktuálním 97. místě.

Dnes se škrtá skore 77 Kateřiny Vlašínové. Šest bogey a jediné birdie daly výsledek 77 ran, pět nad par a hráčka se odsunula do druhé stovky pořadí, na 118. místo (+9).

Do vedení se dostal tým Spojených států (-18). Vede o ránu před Koreou (-17) a o tři před Japonskem (-15). Česká republika je na 33. místě (+8).

O vedení v individuální soutěži se dělí Korejka Ayena Cho s Japonkou Yukou Yasudo. Obě mají skore -13.

Leadeboard:   Týmy     Jednotlivci

Skorkarty českých hráček – 2. kolo

Skore2k

.

Sára Kousková

Sára Kousková

Středa – 1. kolo
České hráčky mají za sebou první kolo na hřišti O´Meara s parem 73.  Nejlépe z našich hráček je umístěna Sára Kousková. Hrála dvě opačné devítky. První se čtyřmi birdie, čtyři rány pod par, druhou se čtyřmi bogey, čtyři nad par.  Celkem došla v paru, za 73 úderů a usadila se na 20. místě.
Hana Ryšková hrála jedno double bogey, pět bogey a tři birdie, 77 ran, čtyři nad par. Kateřina Vlašínová hrála také 77 ran se šesti bogey a dvěma birdie, také čtyři rány nad par. Obě hráčky jsou po prvním kole na 75. pozici (+4)

Jeden z výsledků 77 se škrtá. Česká republika započítává 150 úderů a je po prvním hracím dni na 24. místě.

Vedou Japonky (-8) před Číňankami (-6). Třetí místo (-4) dělí Němky s Korejkami a Rakušankami.

V individuálním hodnocení vede Japonka Yuka Yasuda (-) před Číňankou Mohan Du (-6).

Leadeboard:   Týmy     Jednotlivci

Skorkarty českých hráček (pozice po dohrání)

Dkore1k

.

VlaKouRysb

Vlašínová, Kousková, Ryšková

Úvod
Espirito Santo Trophy je nejvyšší amatérskou soutěží na světě, pořádané IGF – Mezinárodní golfovou federací. Amatérské Mistrovství světa družstev žen se koná každé dva roky na jednom ze čtyř světadílů. Letos je po předloňské Americe na řadě Evropa. Uskuteční se v irském Maynoothu, nedaleko Dublinu. Tradičně se hraje střídavě na dvou hřištích. Letošním dějištěm budou hřiště Montgomerie a O´Meara golfového clubu Carton House.

Formát mistrovství se nemění. Tříčlenné týmy hrají čtyři dny po 18 jamkách. Každý den se týmu započítávají dva nelepši výsledky.

Espirito-Santo-Trophy-72232699

Espirito Santo Trophy

Česká republika vyslala do Irska Sáru Kouskovou, Hanu Ryškovou a Kateřinu Vlašínovou. Kapitánem je Petr Šavrda, koučem Staffan Johansson. Ženský tým čeká těžká úloha, obhájit skvělé 17. místo z mexického Cancúnu před dvěma lety. Nejlepší umístění českého týmu v historii účasti na Mistrovství světa tehdy uhrál tým ve složení Frýdlová, Vlašínová, Vlčková.

Hřiště Montgomerie má par 72 a délku 5.818 metrů. Hřiště O´Meara má par 73 a délku 5.791 metrů.

Mužské mistrovství Eisenhower Trophy se hraje na stejném místě o týden později. Obou mistrovství se účastní zhruba 720 hráčů a hráček ze 72 zemí.

Historická tabulka umístění českých týmů

Rocniky2016b

Leaderboard

Odkazy:    Carton House GC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství   Zpravodajství 2016

Z archivu Golf.cz – Mistrovství světa:
2016 muži2016 ženy … 20142012 muži2012 ženy 20102008 muži2008 ženy2006 muži2006 ženy2004 muži2004 ženy2002 muži2000

V roce 2000 ještě neexistoval federační server a tuto funkci zastával náš Golf.cz. Mistrovství světa se konalo v nedalekém Berlíně. Tehdejší prezident ČGF Hanus Goldscheider udělil golf.cz statut oficiálního zpravodaje z MS 2000. Na tehdejší dobu nebývale rozsáhlou reportáž a na mladé tváře dnešních profesionálů a funkcionářů se můžete podívat zde.

.