DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

MS muži 2014 Japonsko

11.09.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Zach - Novák - Pospíšil

IGF – MS družstev mužů, Eisenhower Trophy, Karuizawa, Japonsko
(9. – 14.9.2014, časový posun: +7 hodin)

Sobota – poslední kolo
Výrazným úspěchem skončila účast České republiky na mistrovství světa 2014 v Japonsku. Mužské družstvo České republiky dosáhlo historicky nejlepšího umístění, obsadilo 22. místo. Výslednou pozici dělí s Polskem a Novým Zélandem. Podruhé v historii také dosáhl mužský tým ČR lepšího umístění než ženský.
Nejlepším hráčem českého týmu se skvělými výsledky byl Šimon Zach (67,67,68,73, -11), za ním Vítek Novák (68,74,68,72, -4). Třetí hráč Michal Pospíšil  hrál 76,78,67,75  (+11).
V individuálním pořadí  skončil Zach na 22. místě, Novák na 68. místě a Pospíšil na 132. místě.

Mistry světa a držiteli Eisenhower Trophy se stali Američané před Kanadou a Španělskem. Nejlepším hráčem mistrovství je Španěl Jon Rahm (-23).

“Turnaj v zemi vycházejícího slunce byl úžasný,” napsal z Japonska Šimon Zach. A pokračuje: ” Hřiště bylo skvěle připravené a všechno jak se patří. Počasí se vydařilo a za čtyři turnajové kola, jsme měli pouze jednu nepříjemnost v podobě hodinového přerušení v průběhu druhého kola, kvůli bouřce. Moje hra v poli byla skvělá, ale cítím znatelný rozdíl v porovnání s ostatními hráči v putování. Na to se v příštích dnech zaměřím. Můj příští turnaj je kvalifikace na European tour v Itálii. Za sebe i za kluky však mohu říct, že jsme s výsledkem spokojeni,” informuje nejlepší hráč české reprezentace na Mistrovství světa.

Umístění České republiky na Mistrovství světa:

Odkazy: … Karuizava Golf 72 … Rezort na satelitní mapě … Stránky mistrovství … Facebook … Stream

 

Pátek – 3. kolo
Český golf má nové hrdiny. Na ohňostroj, který ve třetím kole zapálili čeští hráči, je krásný pohled. Třikrát 68, třikrát tři pod par na hřišti Ošitate.
Šimon Zach zahrál opět skvělý výsledek 68 ran, tři rány pod par na hřišti Ošitate a je aktuálně na 8. místě průběžného pořadí (-12).
Po zaváhání v druhém kole ukázal Vítek Novák, že je skvělým hráčem a vystřihl stejný výsledek jako Zach, 68 ran, tři pod par. Vrátil se tak do páté desítky průběžného pořadí na 49. pozici(-4).
Ve třetím kole se vzpamatoval i Michal Pospíšil a přinesl výsledek hodný hráče jeho kvality. Zahrál 68 ran, tři pod par a polepšil si 126. místo výsledkové listiny (+8).
Je příjemné, že dnes se může škrtat výsledek kteréhokoli českého hráče.
Vede Španěl Jon Rahm (-18).

“Dneska jsem hrál v 7:50 s Japoncem a Belgičanem, oba byli docela fajn. Jelikož jsme šli s Japoncem, tak s námi šla celá místní vesnice, která čítá asi 400 000 obyvatel :-). Hrál jsem dobře a počasí krásný. V kolik jdu zítra ještě nevím, ale budu se snažit jako vždy,” vzkázal z Karuizavy Šimon Zach.

V Eisenhower Trophy postoupila Česká republika na 15. místo. Připomeňme si, že dosavadní nejlepší umístění mužů České republiky je 32. místo. Do čela se posunuli Američané, za nimi jsou Švédové. O třetí místo se dělí Španělsko a Kanada

 

Šimon Zach

Čtvrtek – 2. kolo
Šimon Zach předvádí životní golf v pravý čas na správném místě a směřuje Česko k nejlepšímu umístění v historii. Hrál opět 67 ran, ale na hřišti Irijama, kde je to pět pod par. Ve skórkartě má čistých pět birdie. Po druhém kole figuruje na vynikajícím 4. místě (-9).

Vítek Novák středeční supervýkon nezopakoval, hrál 74 úderů. Stejně jako den předtím hrál čtyři birdie, ale padlo i šest bogey, což hráče odsunulo  na 70. místo pořadí (-1).
Nedaří se Michalu Pospíšilovi. V druhém kole hrál 78, o dva údery více než v prvním, a je na 159. místě  (+11). Jeho výkon se bude podruhé škrtat.

V Eisenhower Trophy klesla Česká republika na 18. místo.

 

 

Středa – 1. kolo
Vít Novák a Šimon Zach zahájili ve velkém stylu. Zach hrál 67 ran, čtyři čistá birdie, a je na 9. místě individuálního pořadí. Novák zapsal 68 ran, také čtyři birdie, ale s jedním bogey a usadil se na 27. místě. Škrtal se výsledek Michala Pospíšila 76 úderů (+5). Pospíšil je na 150. místě.

Vede Švéd Markus Kinhut se skóre 64 (-7). V Eisenhower Trophy je Česká republika na osmém místě.


Před mistrovstvím
Nejvýznamnější událost amatérského golfového světa se koná v japonském městě Karuizawa. Mistrovství světa družstev se hraje každé dva roky vždy na jiné ze čtyř kontinentálních skupin. Po předloňské Evropě je na řadě Asie. Tříčlenné týmy hrají čtyři kola, každý den se započítávají nejlepší dva výsledky.

Jako první odehrály ženy svůj šampionát nazvaný Espirito Santro Trophy v minulém týdnu. Družstvo českých žen skončilo na 35. místě.

Nyní začíná Eisenhower Trophy, mistrovství světa mužů. Mužský šampionát začne prvním kolem ve čtvrtek 11. září a skončí finálovým kolem v neděli 14. září. Průběh mistrovství můžete sledovat na internetu, kde Japonci vysílají kvalitní stream.

Na Eisehower Trophy nominovala ČGF Vítka Nováka, Michala Pospíšilaa Šimona Zacha. Kapitánem týmu je Petr Šavrda, koučem Keith Williams. Vedoucím výpravy je Miroslav Holub.

Muži mají před sebou úkol napravit neúspěch na posledním mistrovství v tureckém Beleku, kde skončili na 40. místě. Novák a Zach reprezentovati již na minulém mistrovství v Turecku 2012.

Hrát se bude v dvaasedmdesáti jamkovém resortu Karuizawa 72  Golf střídavě na hřištích Irijama a Ošitate. První má par 72 a druhé par 71. Obě měří 6.,405 metrů s rozdílem šesti yardů.

 

Šimon Zach, Vítek Novák, Michal Pospíšil a kapitán Petr Šavrda

Hřiště Ošitate a Irijama:

Umístění České republiky:

V roce 2000 ještě neexistoval federační server a tuto funkci suploval Golf.cz. Mistrovství světa se konalo v nedalekém Berlíně. Prezident Hanus Goldscheider udělil golf.cz statut oficiálního zpravodaje z MS 2000. Na tehdejší dobu nebývale rozsáhlou reportáž a na mladé tváře dnešních profesionálů a funkcionářů se můžete podívat zde.

 

Z archivu Golf.cz – Mistrovství světa:
2014 ženy … 2012 muži2012 ženy 20102008 muži2008 ženy2006 muži2006 ženy2004 muži2004 ženy2002 muži2000

Odkazy: Karuizava Golf 72Rezort na satelitní mapěStránky mistrovstvíFacebookStream

 

.

Počet přečtení: 3 732
Komentáře
 • Daniel napsal:

  Dobrý den Mr. Putter, proč je ve Vašem příspěvku tolik české zakomplexovanosti? :-) Na své názory (vůči ČGF možná trochu ostré) mám právo, stejně jako vy na svoje … Nikomu jsem neradil, pouze jsem napsal komentář k původnímu článku se svými názory. Netuším, kde jste vzal, že jsem radil nějakému J. Němečkovi, kterého vůbec neznám, jak má patovat Šimon Zach. Ostatně, že to Zachovi patování možná nešlo na tomto turnaji neznamená, že neumí patovat … Podle mě podal skvělý výkon, srovnatelný se světovou amatérskou špičkou, mezi níž se určitě najde několik hráčů, kteří budou v budoucnu patřit mezi špičkové světové profesionály. A nechápu, proč bych měl několika amatérským hráčům shánět sponzory … Když už by to měl někdo dělat, tak ČGF, která je k tomu určená a ve které jsou funkcionáři za to placení (a další, kteří se chtějí v této organizaci dobrovolně angažovat). Toto je internetová diskuse k článku – to nefunguje stylem “nejdříve se o něco zaslouži” a potom můžeš mít na něco (možná i kritický) názor :-)

 • Mr.Putter napsal:

  Dobrý den,výrazným úspěchem bych to klidně nazval.Jiný úhel pohledu k tomu autora vede.Nejsme zemí golfově rozvinutou.Stačí se jenom podívat kolik máme hráčú,kteří kdekoliv a kdykoliv zahrají par hřiště.
  Je mylné se domnívat,že odstup od Američanů není obrovský.Český golf se vyvíjí pomalu,ale stále k lepšímu.Amerika má totiž více hráčů golfu, než kolik žije občanů na území Čech a Moravy.
  Výkonnostní růst českých hráčů je evidentní a svůj stín tedy nenůžeme přeskočit.
  Mne by více potěšilo,kdyby jste sehnal v dnešní době sponzory pro nadějné české golfisty.Ona totiž herní kvalita Zacha,Nováka,Pospíšila a dalších je financována z kapes jejich rodičů.Federace je nadstavba. Až ty mecenáše seženete, tak možná budete mít právo se více trefovat do ,,zasloužilých kamarádů,,.
  A pokud jste pozorně četl slova Š.Zacha,tak píše jak mu nešlo patování.Možná máte erudici poradit J.Němečkovi jak naučit Zacha lépe patovat.Já bych si netroufl,tak kvalitnímu trenérovi radit.Nemám odvahu jako Vy.
  Přeji Vám další skvělé nápady jak český golf dostat ne světové výsluní.

 • Daniel napsal:

  Já bych to celkové 22. místo nenazýval výrazným úspěchem (natož historickým úspěchem s vykřičníkem jako na jiném golfovém serveru), protože srovnání s povětšinou tragickými výsledky z minulých let nemůže být pro nás (doufám) měřítkem. Kdyby to byla první desítka, šlo by o naprosto excelentní výsledek, umístění kolem 15. místa by bylo výborné, 22. místo je velice slušný výsledek, ale žádný zázrak. V pořadí kolem nás jsou „negolfové“ země jako Polsko či Slovinsko, na druhé straně “golfové” země jako Japonsko, Finsko nebo Norsko. Na druhé straně jsou dost před námi země, které by měly být cílem, abychom se na ně dotáhli (či je nejlépe předehnali) jako např. Belgie, Rakousko či Švýcarsko. Je pravdou, že od vítězných Američanů nás dělilo 23 ran za 4 kola a to zase není až tak obrovská propast. Takže na to, že jsme v podstatě hráli pouze s 2 konkurenceschopnými hráči, to není vůbec špatné.
  Jinak Šimon Zach opravdu skvělý (konkurenceschopný mezi světovou amatérskou špičkou) a Vítek Novák také velice dobrý. Gratulace oběma!

 • Daniel napsal:

  Skvělé první kolo Zacha a Nováka! Gratuluji! To jsou 2 velké, reálné naděje českého soutěžního golfu. Jejich výsledky jsou výborné dlouhodobě. Když na sobě budou od rána do večera, den co den, makat, tak za pár let můžeme mít opravdu důstojné zástupce na mezinárodní scéně … Jinak mě opětovně “nadzdvihla” fotka k článku, která demonstruje fungování ČGF. Na 3 hráče 3 funkcionáři. Trenéra bych ještě bral (a možná přizval i např. fyzioterapeuta), i když instituce obecného trenéra reprezentace mě příliš neoslovuje (na této úrovni má každý svého trenéra, který ho detailně zná, ale budiž), ale další 2 bafuňáři vypadají, že jsou na z jejich pohledu “zaslouženém” výletě v zajímavé turistické destinaci (viz. fotka ala baťůžkáři na výletě v Japonsku). Ale možná se mýlím a každý hráč má při hře funkcionáře jako svého kedíka (i když to z těch klasických rekreačních tažných vozíků na fotce moc nevypadá), který mu po hře dale dělá fyzioterapeuta a poskytuje další a další služby související s jeho hrou. Už se těším na reakci ČGF, že některé výpravy tam mají dokonce více lidí, že tato poznámka je pouze obyčejná lidská závist, atd., ale nemůžu si pomoci, toto je můj (dlouhodobý) pohled na fungování této party “zasloužilých” golfových kamarádů, která si říká ČGF …

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017