MS muži 2014 Japonsko

11.09.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Zach - Novák - Pospíšil

IGF – MS družstev mužů, Eisenhower Trophy, Karuizawa, Japonsko
(9. – 14.9.2014, časový posun: +7 hodin)

Sobota – poslední kolo
Výrazným úspěchem skončila účast České republiky na mistrovství světa 2014 v Japonsku. Mužské družstvo České republiky dosáhlo historicky nejlepšího umístění, obsadilo 22. místo. Výslednou pozici dělí s Polskem a Novým Zélandem. Podruhé v historii také dosáhl mužský tým ČR lepšího umístění než ženský.
Nejlepším hráčem českého týmu se skvělými výsledky byl Šimon Zach (67,67,68,73, -11), za ním Vítek Novák (68,74,68,72, -4). Třetí hráč Michal Pospíšil  hrál 76,78,67,75  (+11).
V individuálním pořadí  skončil Zach na 22. místě, Novák na 68. místě a Pospíšil na 132. místě.

Mistry světa a držiteli Eisenhower Trophy se stali Američané před Kanadou a Španělskem. Nejlepším hráčem mistrovství je Španěl Jon Rahm (-23).

„Turnaj v zemi vycházejícího slunce byl úžasný,“ napsal z Japonska Šimon Zach. A pokračuje: “ Hřiště bylo skvěle připravené a všechno jak se patří. Počasí se vydařilo a za čtyři turnajové kola, jsme měli pouze jednu nepříjemnost v podobě hodinového přerušení v průběhu druhého kola, kvůli bouřce. Moje hra v poli byla skvělá, ale cítím znatelný rozdíl v porovnání s ostatními hráči v putování. Na to se v příštích dnech zaměřím. Můj příští turnaj je kvalifikace na European tour v Itálii. Za sebe i za kluky však mohu říct, že jsme s výsledkem spokojeni,“ informuje nejlepší hráč české reprezentace na Mistrovství světa.

Umístění České republiky na Mistrovství světa:

Odkazy: … Karuizava Golf 72 … Rezort na satelitní mapě … Stránky mistrovství … Facebook … Stream

 

Pátek – 3. kolo
Český golf má nové hrdiny. Na ohňostroj, který ve třetím kole zapálili čeští hráči, je krásný pohled. Třikrát 68, třikrát tři pod par na hřišti Ošitate.
Šimon Zach zahrál opět skvělý výsledek 68 ran, tři rány pod par na hřišti Ošitate a je aktuálně na 8. místě průběžného pořadí (-12).
Po zaváhání v druhém kole ukázal Vítek Novák, že je skvělým hráčem a vystřihl stejný výsledek jako Zach, 68 ran, tři pod par. Vrátil se tak do páté desítky průběžného pořadí na 49. pozici(-4).
Ve třetím kole se vzpamatoval i Michal Pospíšil a přinesl výsledek hodný hráče jeho kvality. Zahrál 68 ran, tři pod par a polepšil si 126. místo výsledkové listiny (+8).
Je příjemné, že dnes se může škrtat výsledek kteréhokoli českého hráče.
Vede Španěl Jon Rahm (-18).

„Dneska jsem hrál v 7:50 s Japoncem a Belgičanem, oba byli docela fajn. Jelikož jsme šli s Japoncem, tak s námi šla celá místní vesnice, která čítá asi 400 000 obyvatel :-). Hrál jsem dobře a počasí krásný. V kolik jdu zítra ještě nevím, ale budu se snažit jako vždy,“ vzkázal z Karuizavy Šimon Zach.

V Eisenhower Trophy postoupila Česká republika na 15. místo. Připomeňme si, že dosavadní nejlepší umístění mužů České republiky je 32. místo. Do čela se posunuli Američané, za nimi jsou Švédové. O třetí místo se dělí Španělsko a Kanada

 

Šimon Zach

Čtvrtek – 2. kolo
Šimon Zach předvádí životní golf v pravý čas na správném místě a směřuje Česko k nejlepšímu umístění v historii. Hrál opět 67 ran, ale na hřišti Irijama, kde je to pět pod par. Ve skórkartě má čistých pět birdie. Po druhém kole figuruje na vynikajícím 4. místě (-9).

Vítek Novák středeční supervýkon nezopakoval, hrál 74 úderů. Stejně jako den předtím hrál čtyři birdie, ale padlo i šest bogey, což hráče odsunulo  na 70. místo pořadí (-1).
Nedaří se Michalu Pospíšilovi. V druhém kole hrál 78, o dva údery více než v prvním, a je na 159. místě  (+11). Jeho výkon se bude podruhé škrtat.

V Eisenhower Trophy klesla Česká republika na 18. místo.

 

 

Středa – 1. kolo
Vít Novák a Šimon Zach zahájili ve velkém stylu. Zach hrál 67 ran, čtyři čistá birdie, a je na 9. místě individuálního pořadí. Novák zapsal 68 ran, také čtyři birdie, ale s jedním bogey a usadil se na 27. místě. Škrtal se výsledek Michala Pospíšila 76 úderů (+5). Pospíšil je na 150. místě.

Vede Švéd Markus Kinhut se skóre 64 (-7). V Eisenhower Trophy je Česká republika na osmém místě.


Před mistrovstvím
Nejvýznamnější událost amatérského golfového světa se koná v japonském městě Karuizawa. Mistrovství světa družstev se hraje každé dva roky vždy na jiné ze čtyř kontinentálních skupin. Po předloňské Evropě je na řadě Asie. Tříčlenné týmy hrají čtyři kola, každý den se započítávají nejlepší dva výsledky.

Jako první odehrály ženy svůj šampionát nazvaný Espirito Santro Trophy v minulém týdnu. Družstvo českých žen skončilo na 35. místě.

Nyní začíná Eisenhower Trophy, mistrovství světa mužů. Mužský šampionát začne prvním kolem ve čtvrtek 11. září a skončí finálovým kolem v neděli 14. září. Průběh mistrovství můžete sledovat na internetu, kde Japonci vysílají kvalitní stream.

Na Eisehower Trophy nominovala ČGF Vítka Nováka, Michala Pospíšilaa Šimona Zacha. Kapitánem týmu je Petr Šavrda, koučem Keith Williams. Vedoucím výpravy je Miroslav Holub.

Muži mají před sebou úkol napravit neúspěch na posledním mistrovství v tureckém Beleku, kde skončili na 40. místě. Novák a Zach reprezentovati již na minulém mistrovství v Turecku 2012.

Hrát se bude v dvaasedmdesáti jamkovém resortu Karuizawa 72  Golf střídavě na hřištích Irijama a Ošitate. První má par 72 a druhé par 71. Obě měří 6.,405 metrů s rozdílem šesti yardů.

 

Šimon Zach, Vítek Novák, Michal Pospíšil a kapitán Petr Šavrda

Hřiště Ošitate a Irijama:

Umístění České republiky:

V roce 2000 ještě neexistoval federační server a tuto funkci suploval Golf.cz. Mistrovství světa se konalo v nedalekém Berlíně. Prezident Hanus Goldscheider udělil golf.cz statut oficiálního zpravodaje z MS 2000. Na tehdejší dobu nebývale rozsáhlou reportáž a na mladé tváře dnešních profesionálů a funkcionářů se můžete podívat zde.

 

Z archivu Golf.cz – Mistrovství světa:
2014 ženy … 2012 muži2012 ženy 20102008 muži2008 ženy2006 muži2006 ženy2004 muži2004 ženy2002 muži2000

Odkazy: Karuizava Golf 72Rezort na satelitní mapěStránky mistrovstvíFacebookStream

 

.