Mrůzek a Lieser v Maroku

23.04.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Open Lixus, Port Lixus Marina & Golf Resort, Larache, Maroko
(21. – 23. dubna 2013, časový posun: -1 hodina)


Filip Mrůzek

Úterý – finálové kolo
Třetí výsledek Filipa Mrůzka nad parem v jeho třetím a závěrečném vystoupení na druhé marocké štaci ProGolf Tour vynesl českému golfistovi 33. místo v konečném pořadí. Na konto připsal 327,50 eura a jeho celkový zisk 1 126,50 mu stačí na 68. místo ve finančním žebříčku. To je pouze dvě příčky za Lukášem Tintěrou, jenž odehrál dvojnásobný počet turnajů. Nejlepším z Čechů zůstává Stanislav Matuš na 55. pozici.
Po skóre 74 (+2) činí Mrůzkova celková bilance po třech kolech +6. Ve finále sice zapsal čtyři bogey a obešel se bez birdie, avšak na pětiparové čtvrté jamce se mu podařil eagle. Do top 10 mu tentokrát chybí šest ran. 
Druhé vítězství v sezoně si díky birdie na poslední jamce zajistil Belgičan Christopher Mivis, jenž o jeden úder předčil druhého v pořadí Florise de Haase z Nizozemska. V čele Order of Merit zůstal Němec Bernd Ritthammer.
Seriál se z Asie a Adriky přesune už do Evropy, nejbližším turnajem bude ve druhém květnovém týdnu GreenEagle Classic v německém Wiesenu, o dva týdny později se uskuteční Haugschlad NÖ Open v populárním areálu na česko-rakouském pomezí.

Pondělí – 2. kolo
Dvojí zhoršení u českých hráčů na 75 ran (+3) znamenalo pokaždé něco jiného. Filip Mrůzek prošel cutem přesně s jeho hodnotou +4. Dokázal to díky tomu, že v závěru zabojoval. Měl ve skórkartě už šest bogey proti jednomu birdie, avšak dokázal ubrat ránu jak na sedmnácté, tak i na osmnácté jamce, a v úterý se pokusí vylepšit momentální 36. místo. Ondřej Lieser má v celkovém součtu o ránu víc a těsně do finálového kola nepostoupil. Přibrzdil se už na desáté jamce, kde začal, protože hned zapsal double bogey. Jediným birdie dne vykřesal naději, nicméně s přechodem na první devítku už to nebylo lepší a dvě bogey srazila loňského tuzemského amatéra roku níž než by si přál.
Vedoucího Florise de Haase dostihl jeho nizozemský krajan Robin Kind, takže  se o první  příčku s výsledkem -5 dělí.

Neděle – 1. kolo
Lépe si ze dvou Čechů na úvod počínal Filip Mrůzek. Dotáhl to na výsledek 73 ran (+1), přestože nechytil začátek a po třech jamkách měl ve skórkartě bogey, double bogey a bogey. Ještě po sedmičce byl čtyři rány v plusu, třemi birdie ale svou pozici vylepšil až na dělené 24. místo. Ondřej Lieser se za ním drží v závěsu, patří mu dělená 35. pozice za výkon 74 (+2). V zápisu má pět bogey a tři birdie, udržet pozici by ještě mohlo znamenat cut.
Všem to v neděli ukázal nizozemský golfista Floris de Haas, jehož 66 ran (-6) s jedním bogey je zdaleka nejepším číslem prvního dne. Trojice na děleném druhém místě na nej ztrácí tři údery.

Už jen duo českých hráčů zbylo na poslední marocké štaci, protože Marek Nový odletěl do Španělska ucházet se o místo ve startovním poli Challenge de Madrid. Filip Mrůzek v předchozích dvou turnajích bral peníze, zatímco Ondřej Lieser pokaždé zůstal pod hranicí cutu. Oba se představí v lehce oslabeném startovním poli, neboť lídr finančního žebříčku Bernd Ritthammer sdílí Nového trasu, zatímco třetí Davíd Law ze Skotska má v Madridu jistý start. Na hřišti poblíž města Larache na západním pobřeží Maroka (par 72/6 885 metrů) bude obhájce titulu Björn Stromsky z Německa. Půjde o podíly z dotace 30 000 eur (775 650 korun).

Odkazy: … Port Lixus Marina & Golf Resort Hřiště na satelitní mapě …  Loňské zpravodajství na golf.cz

.