Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mobily na PGA Tour se nezakážou

13.06.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Po nedávné stížnosti Phila Mickelsona na divácké používání mobilních telefonů na turnajích, se nechal PGA komisař Tim Finchem slyšet, že se v toto ohledu neuskuteční žádné změny. Regule o používání mobilních telefonů pro diváky na hřišti  se nebude měnit i přes stížnosti. Minulý týden jsme vás informovali o Philu Mickelsonovi, který kvůli neomaleným divákům s chytrými telefony odstoupil z turnaje Memorial po prvním kole. Ještě ze šesté jamky poslal Finchemovi smsku s tím, že situace na hřišti byla díky telefonům s foťáky nesnesitelná, což potvrdili i jeho spoluhráči.

Nyní platí, že si diváci na turnaj mohou přinést své telefony a používat je na vyznačených místech. Toto platí ale za předpokladu, že diváci nebudou s telefony fotit a natáčet během turnaje. Jak se ukazuje, v tomto směru na diváky nic neplatí a nevadí jim rušit hráče během jejich hry.

Finchem v jednom rozhovoru uvedl, že se nyní snaží, aby vše začalo fungovat tak, jak má. Sám ale podotkl, že pokud dojde na to, že herní prostředí bude neakceptovatelné, samozřejmě se vše změní. Více klidu se Mickelsonovi dostane na U. S. Open tento týden, kde Americká golfová asociace zakázala používání mobilů. Mickelson na Memorialu nebyl jediným hráčem, který si stěžoval.

Finchem ale trvá na svém, že se reguli, která na tour platí, měnit nebude, omezoval by tak diváky a to nechce kvůli sledovanosti. PGA Tour testovala používání mobilních telefonů na hřišti diváky v roce 2010 a v roce 2011 dospěli organizátoři k závěru, že je povolí s omezením. Diváci používají své chytré telefony i k tomu, aby se dostali na statistiky hráčů a vyhledávání podobných informací. Benefitů, které mobilní telefony poskytují je zkrátka víc. Mobily ale například nesmíte používat na Masters a U.S. Open.

 

Aneta Zárubová