Češi na MM Rakouska

30.07.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

ÖGV – Mezinárodní mistrovství Rakouska, Dachstein-Tauern, Rakousko (31.7. – 3.8.2014)

Neděle – poslední kolo
Vojtěch Kostelka skončil na 23. místě (+1) , Jan Cafourek na 44. místě (+8). Mistrem Rakouska se stal domácí hráč Robin Goger (-11).

Sobota – 3. kolo
Druhým cutem pro 60 hráčů prošli Vojtěch Kostelka a Jan Cafourek. Kostelka ve třetím kole hrál +1 a do posledního kola vstupuje z 29. místa (+2). Cafourek hrál 74 a je na 56. místě (+9).  Po druhém cutu skončil Petr Janík (+14).

Vedou Ital Zuckerman a Rakušan Goger (-7).

Pátek – 2. kolo
Vojtěch Kostelka se pochlapil. Druhé kolo došel  dvě pod par a posunul se na 12. místo ((E).  O čtyři údery se polepšil i Jan Cafourek a zlepšil si pozici o 17 míst. Je na 45. místě (+6). Petr Janík je se skore +11 ještě vejde do prvního cutu pro 90 hráčů. Petr Vokřál končí, se skore +17  z 99.  místa nepostupuje.

Vede Ital Federico Zuckerman (-9).

Čtvrtek – 1. kolo
Z českých hráčů hráli nejlépe  Petr Janík a Vojtěch Kostelka. S výsledkem +2 přenocují na 32. místě. Jan Cafourek zahájil výsledkem +5 a je na 62. místě. První kolo nevyšlo Jonášovi Vokřálovi jehož skorkarta nese sedm bogey a jednou double bogey (+9).

Vedou dva hráči se skore čtyři údery pod par: Ital  Federico Zuckerman a Polák Mateusz Gradecki. Gradecki je Mezinárodním dorosteneckým mistrem ČR z roku 2011.

Před mistrovstvím
Bejvávalo. Česká účast na mezinárodním mistrovství Rakouska bývala hojná a úspěšná. Především české hráčky vozily z Rakouska medaile. Vzpomeňme Kláru Spilkovou, která  si před pěti lety odtud dovezla medaili stříbrnou a před čtyřmi roky dokonce zlatou. Vicemistryněmi Rakouska jsou i Karolína Vlčková a Veronika Holišová. Bronzovou medaili má Kateřina Růžičková. A pokud paměť neklame, před mnoha a mnoha lety byli v Rakousku medailově úspěšní Jana Peterková a Míra Holub.

Ještě loni byl Jakub Pokorný v Linci pátý, stejně jako Kateřina Krásová. Šteindlerová s Vlašínovou se také vešly do Top 10. České hráčky loni zvítězily v Poháru národů.

A najednou je konec. Snad prázdninový termín způsobil, že se letošní účast ztenčila na čtyři hráče. Vojtěch Kostelka, Jan Cafourek, Jonáš Vokřál a Petr Janík se mistrovství jižních sousedů účastní soukromě. Česká golfová federace nevyslala nikoho a z českých hráček se neúčastní ani jedna.

Jan Cafourek a Klára Spilková

Vojtěch Kostelka byl loni třiadvacátý, mistrovství uzavřel se skore +4. Jan Cafourek se MM Rakouska účastnil v roce 2012, kdy skončil na 27. místě se skore +7. Cafourek si letos na šampionát veze významnou podporu. Doprovází ho jeho partnerka a majitelka dvou rakouských mistrovských medaili Klára Spilková. Jede si do Rakouska odpočinout a dohánět školu. “Honza bude hrát a Klára se bude učit na maturitu,” potvrdil zdroj z blízkého okolí české hráčky.

Mužské mistrovství má formát 72 jamek na rány s prvním cutem pro 90 hráčů po druhém kole a druhým cutem pro 60 hráčů pro třetím kole. Ženské mistrovství má formát 54 jamek na rány s cutem pro 15 hráček po druhém kole.

Pohár národů mužů se bude vyhlašovat po třetím kole, Pohár národů žen pro druhém kole.

Hraje se na hřišti Golf & Country Club Dachstein Tauern s parem 71 a délkou 5.868 metrů z pánských bílých a 5.106 metrů z dámských černých odpališť.

Odkazy: … GCC Dachstein-TauernHřiště na satelitní mapěRakouská federace