Mladý Fowler má problémy se zády

17.10.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Rickie Fowler

Problémy se zády jsou prokletím všech golfistů. A evidentně se nevyhýbají ani těm mladším. Může za to jistě i zvýšená intenzita tréninku. Bolavá záda se tak zasadila i o to, že Rickie Fowler nebude obhajovat svůj loňský titul na turnaji v Koreji, který se hraje příští víkend. Třiadvacetiletý Fowler se z asijského turnaje odhlásil už minulý pátek právě kvůli zranění zad. Na předešlém Korean Open vyhrál Fowler nad Rory McIlroyem.

Sám Fowler uvedl, že se zraněním zad bojuje již několik měsíců. Podle jeho slov se ale naštěstí nejedná o nic vážného. Turnaje, kde měl obhajovat své první profesionální vítězství, ale lituje. „Mí doktoři mi vysvětlili, že přílišné mezinárodní cestování a jakýkoliv turnaj by v tomto čase nebyly v mém zájmu. Nyní bych se měl hlavně soustředit na terapii, aby se mi ulevilo, a abych předešel potenciálním problémům v budoucnosti,“ vyjádřil se Fowler v pátek ke svému stavu.

Fowler bude bohužel také chybět na velmi dobře dotovaném turnaji (6,1 miliónů dolarů),CIMB Classic v Kuala Lumpur, který se hraje na konci října. Jeho místo v elitní čtyřicítce golfistů obsadí Jihokorejec Charlie Wi.

 

Aneta Zárubová