Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mladík z Houstonu měl 2 hole-in-one v jediné hře

22.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Aubrey Phillips, mladý hráč z Houstonu, říká, že to, co se mu přihodilo  sice nepovažuje za štěstí, na svou čtvrteční hru ale zřejmě jen tak nezapomene. Zahrál dvě esa v jediné hře na kvalifikačním turnaji Houston Golf Association.

Šestnáctiletý Phillips, kterému se nikdy před tím hole-in-one nepodařila, hrál na hřišti Cypresswood Golf Club po druhé. Na obě své neskutečné rány na tříparech páté a šestnácté jamky použil devítku železo a jeden a ten samý míček.

„Bylo to neskutečné, nikomu z mé rodiny se to ještě nepodařilo, jsem hrdý na své prvenství “ řekl.  Podle statistik je pravděpodobnost, že se člověku podaří zahrát dvě hole-in-one v jediné hře, 67 miliónů ku jedné.

V první devítce zahrál 42 ran, včetně svého prvního esa a byl celkem daleko od kvalifikace na Greater Houston Junior Championship, které se hraje později tento měsíc. „Na druhé devítce jsem se rozhodl být agresivnější, jít do všeho a mířit přesně na pin,“ dodal Phillips.

To se také stalo na 16. jamce, kde zamířil na vlajku, viděl míček na greenu se dvakrát odrazit a pak už jen zmizet v jamce. „Druhou ránu jsem si užil daleko víc, protože tou dobou už o mé první všichni věděli a bylo okolo spousta lidí. V momentě, kdy míček spadl do jamky, začali všichni jásat.“

Na druhé devítce nasbíral 35 ran, celkově zahrál 77 a kvalifikoval se tak do turnaje pro juniory z okolí Houstonu, který je pořádán organizátory turnaje Shell Houston Open.


Aneta Zárubová