LPGA – Mizuno Classic

10.11.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Mizuno Classic, Kintetsu Kashikojima Country Club, Šima-Ši, Mie, Japonsko
(8. – 10. 11. 2013, časový posun: +8 hodin)

Teresa Lu

Neděle – finálové kolo
Tchajwanský golf má další tvář, díky níž může být pozvednut a vstoupit v širší známost. Teresa Lu dokázala, že v zemi není jen Tseng Ya-ni, a skvělým finišem získala svůj první titul na LPGA Tour, odkud před třemi lety odešla, protože tam na ni byla příliš velká konkurence, a zdokonalila se členstvím na japonském okruhu. A v dobře známém prostředí porazila nejen špičkové hráčky ze zámoří, ale i skupinu domácích hráček, jimž se v předchozích dvou dnech dařilo. Vítězka zahrála na závěr 64 ran (-8), dostala se na celkové skóre -14 a předčila o dvě rány druhou v pořadí Chellu Choi z Jižní Koreje. Až pak následují Japonky: Mamiko Hida a Juki Ičinose na děleném třetím, Jumiko Jošida a Šiho Ojama, která dva dny vedla, na děleném pátém a Asako Fudžimoto na samostatném sedmém místě. Nejlepší Američankou je světová trojka Stacy Lewis dělící se o osmou pozici.
Už druhé kolo, v němž nechybovala, naznačilo potenciál Lu. Ta sice ve finálovém dnu zapsala jedno bogey, ale jinak se jí dařilo častěji než v předchozích dvou. Sérií čtyř birdie na jamkách 11 až 14 se prodrala do popředí a výhru jí zajistila další dvě na předposlední a poslední jamce. Na tento atak už konkurentky nedokázaly zareagovat a Lu si svůj triumf mohla dokonale vychutnat.
Další pořadí:
8. Feng (-7), 11. J.Y. Shin (-6), 13. Matthew (-5), 17. Lang (-4), 27. Ryu (-3), 30. Lincicome (-2), 41. Webb (E), 44. Sergas (+1), 50. Ch. Kim (+2), 60. Masson, Inkster (+4).

Sobota – 2. kolo
Japonská převaha pokračuje, v top 10 je hned sedm domácích hráček, a co víc: tři se dělí o vedení s průběžným skóre -8. Šiho Ojama svou pozici udržela, avšak dotáhly se na ni ještě Juki Ičinose a Mamiko Higa. Jejich krajanka Asako Fudžimoto se dělí o čtvrté místo s Američankou Brittany Lincicome, obě mají na vedoucí trio ztrátu jednoho úderu. Ne dost na tom, autorkou nejlepšího výkonu dne i celého turnaje je další golfistka pořadatelské země Jumiko Jošida, kterou sedm birdie a 65 ran (-7) vyneslo na dělenou desátou příčku. Tam je se skóre -5 mimo jiné už i favorizovaná Američanka Stacy Lewis.
Páteční lídryně Ojama změnila názor na turnaj. Po prvním kole si jen chtěla zahrát s Američankami, aby získala více zkušeností, ale když jsou jejími konkurentkami známé z domova, řekl: „Když už jsem tak blízko, zítra půjdu na výhru. Můj caddie v minulém týdnu pracoval pro Bo Mee-lee a ona vyhrála. Zdá se, že štěstí je na mé straně.“ Ve druhém dějství zahrála podruhé za sebou 68 (-4), tentokrát jen s jedním bogey. Ičinose ho má v zápisu také, ale o dvě birdie více a čistou skórkartu, tedy s šesti birdie, odevzdala Higa.
Další pořadí:
15. Lang (-4), 22. J.Y. Shin (-2), 28. Webb, Ryu (-2), 41. Feng (-1), 50. Seggas, Ch. Kim (E), 71. Masson (+4).

Pátek – 1. kolo
Nápor domácích golfistek dovedla nejdál Šiho Ojama, která zahrála 68 ran (-4) a ujala se vedení o jeden úder před devíti hráčkami se skóre o jeden úder horším. Jsou mezi nimi dvě její krajanky a pět Jihokorejek, včetně favorizované Shin Ji-yai. Evropu zastupuje Švédka Pernilla Lindberg, Ameriku Brittany Lincicome.
„Tento týden tu nejsem, abych vyhrála, ale abych si zahrála po boku amerických hráček. Bylo úžasné, znovu jít společně s Brittany Lang,“ řekla vedoucí žena. Ve třinácti sezonách na JLPGA Tour získala Ojama dvanáct titulů. Zvláštní zážitek má za sebou Lincicome: „Podívala jsem se na leaderboard před startem a skóre nejlepších bylo -2. Říkala jsem si, že potřebuju jen eagle.“ A na prvním pětiparu ho také zahrála.
11. Lang (-2), 20. S. Lewis, Ryu (-1), 36. Feng (E), 61. Sergas (+2), 71. Masson (+4).

Ještě jednou se konkurence předních hráček světa letos představí na asijském kontinentu, i když už jich je tu méně než v říjnových turnajích. Favoritkou bude Američanka Stacy Lewis, obhajující loňské prvenství. Tradičně silnou jihokorejskou skupinu reprezentují například Ryu So-yeon, je tu tradičně silná Číňanka Feng Šan-šan, Australanka Karrie Webb, všechno hráčky světového top 10. Z Evropy například Giulia Sergas a Christel Boeljon. Spolu s ostatními, včetně početných ambiciozních domácích žen, se stejně jako loni utkají na hřišti s parem 72 o délce 5 949 metrů, a to o podíly z dotace 1,2 milionu dolarů (takřka 23 milionů korun).

Odkazy: … Kintetsu Kashikojima CCSatelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz