Mistrovství Evropy dorostu 2013

12.07.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Sobota – finále jamkovky
Čeští hráči obhájili loňské 13. místo když v zápase o tuto pozici porazili Finsko 3/2. Body donesli Matyáš Zapletal s Tomášem Křivancem ze čtyřhry a Vítek Novák s Dominikem Pavoučkem ze singlů.
Mistrem Evropy se se stal tým Francie, který ve finále porazil Norsko 4/3. Třetí skončili Italové.

České hráčky zvítězily v posledním zápase na Rakouskem 3,5/1,5. Body donesly Kristýna Abrahámová s Klárou Kaminskou ze čtyřhry a Matie Luňáčková s Kristýnou Frýdlovou ze singlů. Půlila Michaela Fabiánková v singlu. Češky skončily na 15. místě.

Mistryněmi Evropy se staly domácí Švédky, které ve finálovém zápase porazily Francii 4,5/2,5. Třetí skončily Angličanky.

 

Pátek – 2. kolo jamkovky
Čeští hráči
porazili v druhém kole jamkovky Belgii 3/2, když body donesli  Šimon Zach, Vítek Novák a Václav Lébl.  Zítra, v sobotu  se střetnou s Finskem o 13. místo.
České hráčky s Belgií prohrály 4,5/0,5 . Půlbod donesla Hana Ryšková. V sobotu hrají Češky s Rakušankami o 15. místo.

 

Čtvrtek – 1. kolo jamkovky
České hráčky
byly zařazeny do druhého flightu B jamkovky, ve kterém se hraje o 9. až 16. místo. V první kole narazily naše dívky na tým Irska, se kterým prohrály 2/3. Body donesly Luňáčková a Frýdlová v singlech. Zítra mají za soupeře tým Belgie, který prohrál s Německem.

Čeští hráči byli také zařazeni do druhého flightu a v prvním zápase jednoznačně podlehli týmu Holandska 5/0. Zítra hrají s týmem Belgie, který prohrál s Rakouskem.

 

Šimon Zach

Středa – 2. kolo
Čeští hráči se v druhém kole zlepšili. Zásluhu na tom má skvělý výsledek Šimona Zacha, který zahrál parádních  68 ran. Václav Lébl se zlepšil o čtyři rány, hrál 72 úderů a díky těmto dvěma výkonům se Česko posunulo o dvě místa na 13. pozici, kterou sdílí se Španělskem. Vedou Italové před Anglií a Skotskem.

Výsledky českých hráčů:
Šimon Zach 68
Václav Lébl  72
Dominik Pavouček 75
Tomáš Křivanec 78
Matyáš Zapletal 80
Vítek Novák 86

České hráčky nehrály. Druhé kolo bylo zrušeno pro zaplavené hřiště.

Kristýna Frýdlová

Úterý – 1. kolo
České hráčky jsou po prvním kole na 10. místě, o které se dělí s týmem Německa. Vede tým dívek Španělska před Francií a Anglií.  Z českých hráček podala nejlepší výkon Kristýna Frýdlová (72, E), která  v individuálním hodnocení dělí 7. místo.  O dvě rány více zahrála Michaela Fabiánková (74, +2) a přenocuje na dělené 20. pozici individuálního pořadí. Nejlepší hráčkou kola byla Španělka Alejandra Pasarin (-3).

Umístění českých hráček v individuálním pořadí:
7. Kristýna Frýdlová E
20. Michaela Fabiánková +2
63. Hana Ryšková  +6
76. Marie Luňáčková +7
87. Klára Kaminská +8gol
93. Kristýna Abrahámová +9 

Čeští hráči se v prvním kole nepředvedli. Jsou na předposledním 15. místě. O vedení se dělí Italové se Skoty, třetí jsou Francouzi. Z českých hráčů zahrál nejlépe Šimon Zach 74 úderů.

Výkony českých hráčů:
Šimon Zach 74
Václav Lébl 76
Vítek Novák 78
Matyáš Zapletal 80
Tomáš Křivanec 81
Dominik Pavouček 81Dorostenci 2012

 

Nejlepší čeští hráči do 18 let odjíždějí do Skotska a Švédska na mistrovství Evropy své věkové kategorie. Ve dnech 9. a ž 13. července tam změří síly nejlepší dorostenci starého kontinentu.

Na letošní ME Česká golfová federace nominovala:

ME dorostenců Aberdeen, Skotsko (9.-13. července 2013)
Václav Lébl, Vítek Novák, Dominik Pavouček, Jakub Pokorný,  Šimon Zach, Matyáš Zapletal. Kapitán Martin Bešta, kouč Keith Wiliams.

ME dorostenek Linköping, Švédsko (9.-13. července 2013)
Kristýna Abrahamová, Michaela Fabiánková, Kristýna Frýdlová, Klára Kaminská, Marie Luňáčková, Hana Ryšková. Kapitán Petr Šavrda, kouč Jiří Němeček.

Loni skončili ve Švédsku čeští chlapci na 13. místě, dívky v Německu na 11. místě.


Odkazy: … ME dorostenek Švédsko.ME dorostenců Skotsko …  Loňské zpravodajství na Golf.cz

.