Mistrovství světa ženy 2012 Espirito Santo Trophy

27.09.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Karolína Vlčková

Neděle – poslední kolo
Naše ženy se dostaly mezi patnáct nejlepších týmů světa. Skončily na historicky nejlepší pozici od roku 1994, kdy se Česká republika účastnila  Espirito Santo Trophy poprvé.
České repretzentantky se s mistrovstvím rozloučily výkony Růžičková +2, Vlčková +2 a Hinnerová +8. a skončily na děleném 15. místě, čímž překonaly 20. místo z Jižní Afriky v roce 2006.
Mistryněmi se staly opět Korejky (-13) před Německem (-10). O třetí místo se dělí Finsko s Austrálií (-9).

Karolína Vlčková skončila na lichotivém, 18. místě individuálního hodnocení  (-1), Růžičková dělí 41. pozici (+5)  a Hinnerová obsadila 115. příčku (+24).
Nejlepší hráčkou mistrovství je Novozélanďanka Lydia Ko (-14).

Konečné výsledky týmůKonečné výsledky jednotlivců

Sobota – 3. kolo
Dnes zazářila Karolína Vlčková. Přinesla skvostný výsledek 68 úderů (-4). Přes matné výkony ostatních hráček zůstává Česká republika díky Vlčkové i dnes na kraji druhé desítky, na 11. místě. Pokud by to vydrželo, bylo by to historicky nejlepší umístění našich žen na Mistrovství světa od roku 1994.
Kateřina Růžičková se kolo od kola zhoršuje, dnes hrála 75 úderů (+3).  Výkon Lucie Hinnerové je stále bez náznaku zlepšení, dnes se opět škrtal její výsledek +5.

V individuálním pořadí vede Novozélanďanka Lydia Ko (-1) před Američankou Lisou McCloskey (-8) a Korejkou Hyo-Joo Kim (-7).
Naše Vlčková je na nádherném 7. místě (-3). Kateřina Růžičková je na 34. pozici (+3), Lucie Hinnerová je na 104. pozici (+16).

Vedou Korejky -11 před Novým Zélandem (-6) a Kanadou s Austrálií (-5).

Pátek – 2.kolo
Dnešní český den v Beleku už tak růžový nebyl. Kateřina Růžičková hrála o dvě rány hůře (+1) a Karolína Vlčková o jednu (+1).  Také Hinnerová hrála o jeden úder hůře +6 a její výsledek se opět škrtal.  Nejsou to špatné výsledky, ale cesta k úspěchu jde opačným směrem, snižováním skore. Naše děvčata se stěhují do druhé desítky, na 12. místo.  
Správnou cestu ukázaly obhájkyně titulu Korejky. Obě Kim hrály o pět a o tři rány lépe, škrtal se výsledek -Baek 1 a  rázem jsou Korejky v čele průběžné výsledkové listiny.

V individuálním pořadí je Kateřina Růžičková na 19. místě (E), Karolína Vlčková na 29. místě (+1) a Lucie Hinnerová na 98. pozici (+11). Vedou Korejka Hyo-Joo Kim a Novozélanďanka Lydia Ko (-5).

Ani družstvo Švédska, lídr prvního kola,  nezůstalo ušetřeno. Vedoucí hráčka prvního kola Daniela Holmqvist hrála dokonce o 9 ran hůře, Sagstrom o dvě a družstvo spadlo z prvního místa na desáté.

Překvapení prvního kola družstvo Litvy, postavené na v Americe studujících  sestrách Puisite také muselo opustit krásné druhé místo.  Mara a Krista hrály o o dvě a o čtyři rány hůře jsou nyní o ránu za námi na 14. pozici.

Vedou Korejky (-8) před čtveřicí týmů Německa, Kanady, Japonska, Austrálie a Nového Zélandu (-3)

 

Čtvrtek – 1. kolo
Český  ženský tým začal nejlepším možným způsobem. Po prvním kole dělí 3. místo (-1).   Nejlépe hrála Kateřina Růžičková (-1) a o jedinou ránu více  (E) hrála Karolína Vlčková.  Lucie Hinnerová hrála +5 a její výsledek se dnes škrtal.

V individuálním pořadí je Kateřina Růžičková na 12. místě , Karolína Vlčková na 16. místě.  Lucie Hinnerová je na 76. pozici.

Vedou ženy Švédska (-3) před překvapující Litvou (-2).  Třetí místo s Českem sdílí Kanada, Japonsko, Španělsko a Nový Zéland.  Obhájkyně z Koreje jsou na 8. místě (E).
V individuálním pořadí jsou  nejlepší Velšanka Becky Harries a Švédka Daniela Holmqvist (obě -3).

 

Ve čtvrtek 27. září začíná prvním kolem ženská část amatérského Mistrovství světa pod názvem Espirito Santo Trophy.  Čtyřkolového mistrovství se častní týmy 53 zemí včetně České republiky, kterou reprezentují Lucie Hinnerová, Kateřina Růžičková a Karolína Vlčková. Nehrající kapitánkou je tradičně Martina Dorníková. Družstvo doprovází kouč Keith Wiliams.

Mistrovství, jehož konání cyklicky střídá kontinenty, se letos se uskuteční na evropské půdě v tureckém Beleku na hřištích Gloria Old Course a Gloria New Course. Obě hřiště mají par 72, Old Course má délku 5.670 metrů, New Course 5.665 metrů.

Hraje se 72 jamek na rány a v každé kole se započítavájí se dva nejlepší výsledky týmu. Mistrem světa se stane tým s nejnižším skore v součtu všech kol.

Trofej z Buenos Aires obhajuje ženské družstvo Koreje.

Mužská část mistrovství začne o týden později na hřištích Cornelia GC a Antalya GC (PGA Sulton Course).


Odkazy: … Gloria GC …. Hřiště na satelitní mapěStránky Mistrovství

Z archivu Golf.cz – Mistrovství světa: … 2010 muži …  2010 ženy2008 muži….. 2008 ženy …. 2006 muži ….. 2006 ženy …. 2004 muži …. 2004 ženy ….. 2002 ….. 2000

.