Mistrovství Evropy žen Anglie 2019, Melichová sedmnáctá

26.07.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Jana Melichová

Jana Melichová

EGA – European Ladies Championship, Mistrovství Evropy žen, Poole, Anglie (24. – 27.7.2019, -1 hodina)

Sobota – finálové kolo
Jana Melichová přiváží z ME cenný úspěch, umístění v Top 20 na 17. místě. (-1). Do finálového kola vstupovala z 5. pozice. V posledním kole však dosáhla jediného birdie a přidala čtyři bogey. Celkem 75 ran, čtyři nad par.
Sára Kousková se umístila na 37. místě, když v posledním kole zahrála 74 ran, dvě nad par. Svojí pozici zlepšila o osm příček.

O titul Mistryně Evropy hrály rozehrávku Angličanka Alice Hewson a Finkou Kristou Junkkari, obě (-7). Na páté jamce byla berdíkem úspěšnější Angličanka a titul Mistryně Evropy tak zůstal doma.

Konečné pořadí

.

Jana Melichová

Jana Melichová

Pátek – 3. kolo
Jana Melichová hrála podruhé 72 ran, v paru a je nejlépe umístěnou Češkou. Do finálového kola vykročí z 5. místa (-4).
Sára Kousková hrála 74 ran, dvě birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 74 ran, dvě nad par. Ztratila 11 pozic a ustoupila na 45. místo (+3).
Patricie Macková se ve třetím kole našla. Hrála dnes nejlépe z Češek, skvělých 69 ran, tři pod par, o deset méně než v předchozím kole. Ztráta z předchozích kol však byla veliká. Česká hráčka zůstala za hranicí cutu a do víkendových kol nepostoupila.
Daleko od hranice postupu zůstala Marie Luňáčková. V turnaji se jí vůbec nedařilo. Po kolech 80,74,82 (+2) se zařadila 129. místo pořadí a v turnaji také končí.

Vede Skotka Hannah Darling (-8). Druhou pozici dělí Francouzka Chloé Salort, Angličanka Kirsten Rudgeley a Lituánka Gilé Bité Starkuté (všechny -5).

Další pozice:  5. Fuller, Don (-4), 9. Mahe (-3),  17. Leth-Nissen (-2), 20. Moosman, Malchirand, Paltrinieri, Carta (-1), 28. Grant (E), 36. Nobilio (+1), 45. Spitz (+3).

Leaderboard

 

Sára Kousková

Sára Kousková

Čtvrtek – 2. kolo
V druhém kole hrála Jana Melichová tři birdie a tři bogey, 72 ran, v paru. Ustoupila na 6. místo (-4).
Sára Kousková se zlepšila o pět ran. Dnes hrála  čtyři birdie a dvě bogey, 70 ran, dvě pod par. Posunula se o 25. míst dopředu na 34. místo (+1).
Marie Luňáčková hrál 74 ran, o šest lépe než včera a posunula se o 25 příček nahoru, na 98. místo (+10).
Patricii Mackové se druhé kolo nepovedlo. Hrála sedm bogey bez birdie. S výsledkem 79 ran klesla na 103. místo (+11).
Cut pro třetí kolo stoupl na hodnotu +6.

Vede Finka Krista Junkkari (-7) před Italkou Caterinou Don (-6). Třetí místo dělí Lituánka Gilé Bité Starkuté, Italka Virginia Elena Carta a Dánka Amálie Leth-Nissen (všechny -5).

Další pozice: 10. Nobilio, Grant (-3), 14. Malchirand, Fuller (-2), 21. Mahe (-1), 34. Spitz (+1), 44. Moosman (+2), 77. Wilson (+7).

Leaderboard

.

Jana Melichová

Jana Melichová

Středa – 1. kolo
V prvním kole exceluje Jana Melichová. Hrála pět birdie a jedno bogey, 68 ran, čtyři pod par. Dělí senzační 2. místo (-4).

Dalším Češkám se v prvním kole už tolik nedařilo a jsou v ohrožení cutem. Ten je aktuálně na hodnotě +3.
Zajímavý výsledek donesla Sára Kousková. Hrála sedmnáct parů a výsledek Even par by jí zařadil do první třicítky. Bohužel na 16. jamce upadlo české hráčce  jedno triple bogey a bylo z toho  75 ran, tři nad par. Výsledek jí zařadil na 59 místo (+3).

Čerstvá dorostenecká mistryně ČR Patricie Macková zahájila turnaj slabým  výsledkem. Ve skorkartě má tři birdie, čtyři bogey a jedno triple bogey. Celkem 76 ran, čtyři nad par a je na 72. pozici (+4).

První hrací den se nedařilo Marii Luňáčkové. Dvě birdie, dvě bogey, dvě double bogey a devět ran na pětiparové jamce č. 6 znamená výsledek 80 ran, osm nad par.  Luňáčková je v druhé stovce pořadí.

Lídrem v klubovně je Dánka Amalie Leth-Nissen (-6) o dva údery před Češku Janou Melichovou, Švédkou Linn Grant, Italkou Virginií Elenou Carta a její krajankou Albou Emilií Paltrinieri (všechny -4).

Další pozice: 6. Fuller (-3), 13. Spitz, Don (-2), 19. Nobilio, Malchirand, Moresco (-1), 29. Moosmanm Mahe (E), 59. Wilson (+3), 87. Manzalini (+5).

Leaderboard

.

Skorkarta Melichové – 1. kolo

MEAnglieMeliska1k

.

České hráčky na ME v Anlglii

České hráčky na ME v Anlglii

Úvod
Na amatérské mistrovství žen, které se letos koná v Anglii, vyslala Česká golfová federace čtyři hráčky. Startují Sára Kousková, Marie Luňáčková, Patricie Macková a Jana Melichová.

Hraje se 72 jamek. Na staru bude 144 hráček.  Cut pro 60 nejlepších bude proveden po třetím kole.
Dějištěm mistrovství je Parkstone GC s parem 72 a délkou 5.645 metrů z modrých odpališť.

Nová mistryně Evropy obdrží kartu na AIG Womens British Open, které se uskuteční příští týden.

Mistrovství se vyslovuje na počest Mistryně Evropy 2018 Celie Barquin Arozanema, která tragicky zahynula dva měsíce po svém loňském triumfu na Slovensku.

Leaderboard

Odkazy:   Parkstone GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky mistrovství

.