Mini-helikoptéry ovládly golfová hřiště

12.05.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ben McClung a Jose Buezas se rozhodli, že jejich kariéry v profesionálním golfu nikam nevedly a tak si našli opravdu jedinečný způsob, jak u golfu zůstat a zároveň ho nedělat na profesionální úrovni. Nyní tak místo toho, aby na hřištích hráli různé turnaje a mistrovství, zachycují hřiště ze vzduchu na kameru. Používají k tomu malé na dálku ovládané helikoptéry, které váží každá zhruba 12 kilogramů.

McClung se svým společníkem založili společnost Sky Golf Productions. Využívají při tom dvou helikoptér, které na sobě mají přimontované videokamery.  Jejich záběry se hojně objevují při prezentaci golfových hřišť na webu, kdy znázorňují průlet nad jednotlivými jamkami. Tento týden budou ale zabírat i hřiště TPC Sawgrass a záběry se budou přenášet na NBC a Golf Channelu.

Cesta s mini-helikoptérami je levnější, než kdyby byla najata klasická helikoptéra, a navíc je to praktičtější. Televizní kanály chtějí hlavně záběry hráčů a fanoušků na osmnácté jamce. Hřiště mají již sestříhané bez lidí.

Dvojice golfových nadšenců se potkala, když spolu hráli na profesionálních túrách a na nápad přišli, když zkoumali, kolik důležitých elementů je golfista schopný minout, když důvěřuje jen birdie kartě.

„Je mnoho věcí, které se člověk může naučit sledováním takovýchto záběrů z hřiště,“ řekl McClung. Jejich práci si můžete prohlédnout například na webových stránkách hřiště Ponte Vedra Club. Cenu svých helikoptér muži ozatím dmítají prozradit, speciálně si je totiž upravili, aby byly stabilnější. Práci mají rozdělenou, Buezas kontroluje a ovládá helikoptéru a McClung má na starosti kameru. Vše funguje na dálkové ovládání.

Pro oba je to sice práce, ale shodují se, že je v tom zahrnutý ještě prvek srandy. Musí to být opravdu zábavná práce. Nevěnují se jen golfu, ale nyní chtějí natáčet události hlavně na PGA Tour.

Aneta Zárubová