Mickelson a Watney ohrožovali diváky

05.05.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

To riziko tu vždycky je a pojišťují se na něj jak profesionální golfisté, tak pořadatelé turnajů. Diváci už méně, protože si říkají, že když se jdou podívat na nejlepší z nejlepších, nic se jim nemůže stát. Phil Mickelson s Nickem Watneyem ve třetím kole Wells Fargo Championship dokázali, že přijmout riziko a případná opatření proti němu je dobré, i když hrají lídři turnaje.

Dvaačtyřicetiletý major vítěz Mickelson později přiznal, že se měl odhodlat k nezvyklé variantě. Vynadal si, že nenašel přímo odvahu vzít na patnácté jamce i na druhou ránu driver. „Asi jsem vybral špatnou hůl,“ pokýval hlavou.

Už měl na kontě jednu ránu, po níž míč poskakoval mezi publikem. A z odpaliště patnácté jamky poslal další takovou. Levoruký golfista svůj drive zatáhl a našel balon ležet ve vyšší trávě těsně vedle asfaltové cestičky pro vozíky. „Měl jsem štěstí, že odpal nešel do autu,“ přiznal se.

Druhou ránu v nepřehledné situaci dlouho vyměřoval a nechal si z bagu podat trojku dřevo. Bylo jasné, že potřebuje zahrát fade. Místo toho ale poslal míč rovně a aut ho tentokrát neminul. „Ta rána neměla představovat problém. Podruhé jsem to trefil driverem a bylo to. Měl jsem to udělat rovnou,“ vyčítal si.

Ne dost na tom. Jako by ho špalíry přihlížejících v tu chvíli přitahovaly, na šestnácté jamce Mickelson poslal přihrávku znovu mezi ně a tentokrát zranil diváka na hlavě. Přišel pak zkontrolovat, jak onomu muži je, našel odražený míč úplně mimo, kousek od odpaliště vedlejší jamky, ale po předchozím double bogey už nezachránil víc než bogey. „Mám vůbec kliku, že jsem ještě ve vedení,“ ulevil si.

V čele leaderboardu je spolu s ním Watney a také on dokázal, že umí ohrozit zdraví fanoušků. Na tříparové sedmnácté jamce netrefil dobře šestku železo a míč se znenadání snesl mezi stojící před občerstvovacím stanem. „Je to těžká jamka a stává se, že někteří si myslí, jak dobře zahráli, a přitom po mírném hooku skončí ve vodě a zahrají double bogey,“ vysvětlil Američan, co měl v hlavě, když takto zkazil ránu, která přistála dobrých padesát metrů od místa na greenu, kam mířil.

Watney dokázal poslat záchrannou ránu na jamkoviště, ale trojputtem zapsal také on své double bogey. Zarylo se mu pod kůži, protože po posledním puttu na osmnáctce, kterou zvládl, si přikryl obličej čepicí a od plic si do ní zakřičel. „Napamatuju se, kdy se mi něco takového stalo na turnaji,“ ulevil si. Trefil totiž míč napůl v dříku, tedy v místě, kde hlava přechází v shaft (anglické zdroje hovoří o semi-shanku).

.