Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mickelson se raduje ze své hry: Nějaká výhra ještě před Masters by se hodila

16.02.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Dělené deváté místo je pro Phila Mickelsona dost dobrý výsledek? Jak se to vezme, každopádně hráč svým umístěním na turnaji Pebble Beach National Pro-Am sám sebe přesvědčil, aby se po roční přestávce zúčastnil světové jamkovky. „Směřuji k tomu hrát skvělý golf,“ vysvětlil zkušený Američan.

A tak musí vidině dobrých výsledků i výdělků ustoupit rodina. Ještě před týdnem se Mickelson vážně zaobíral tím, že v době konání World Match Play Championship pojedou všichni na společnou dovolenou jako před rokem.

To však byla jiná situace, manželka Amy se zotavovala po léčbě rakoviny. A čtyřicetiletý golfista nevěděl o tom, že sám trpí psoriatickou artritidou, tedy nemocí, která mu může kdykoli v budoucnu zkomplikovat kariéru.

Mickelson tedy cítí, že by dalších slavných vítězství mohl dosáhnout teď. „Cítím, že trefuju míč dobře, možná vůbec nejlíp,“ nechal se slyšet. Dostal jsem se zase do hry železy a dokážu dost přesně kontrolovat délku ran,“ doplnil levoruký hráč.

Od ještě lepšího výsledku jej v Pebble Beach dělilo několik proměněných puttů. „Ale cítím, že i ty my jdou. Je rozdíl, když putty nedáváte a když mají dobrou šanci skončit uvnitř nebo jamku těsně líznou,“ nenechal se vyvést z dobrého rozmaru.

Jeho současný program je nabitý. Northern Trust Open v Los Angeles bude již jeho čtvrtým klasickým turnajem na rány za sebou a jamkovka startuje bezprostředně poté 23. února.

„Cítím, že forma stoupá. Zdá se mi, že bych jí mohl využít. Nějaká výhra by se hodila ještě než přijde Augusta,“ neodpustil si Mickelson zmínku o dubnovém Masters. Loni tam po všelijakém začátku sezony získal svůj třetí titul a čtvrté vítězství na majoru.

Jeho nejlepším letošním výsledkem zůstává druhé místo z lednového Farmers Insurance Open. „Na nejbližší týdny se rozhodně těším,“ uvedl v naději, že toto své maximum brzy překoná.