Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mickelson poslal děti za Lochneskou

06.07.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Britové si z něj dělali legraci, že by na tom kole měl odjet z Londýna až do skotských highlands. Phil Mickelson totiž bude ozdobou Scottish Open a své cyklistické umění předvedl na promo akci pro svého sponzora Barclays. Firma je i titulárním partnerem nadcházejícího turnaje.

„Mám rád, když se týden před majorem mohu rozehrát a aklimatizovat,“ uvedl Mickelson. „Castle Stuart navíc spoludesignoval Gil Hanse, jenž patří k mým oblíbených architektům hřišť. Jsou tam zajímavé třípary a drajvovatelné čtyřpary.“

Z hlavního města Velké Británie na zmíněný links je to nějakých 447 mil vzdušnou čarou (asi 663 kilometrů) a Mickelson se smál možnosti, že by celou vzdálenost odšlapal v pedálech. A doplnil, že musí na sever pospíchat: „Moje děti se chtějí vypravit k jezeru Loch Ness. Jsou úplně posedlé honem na příšeru.“

Sám hráč se chystal do historií prodchnutého Invernessu a po nějakém čase si zase prohlédl Londýn. „Úžasnou zkušeností byl Wimbledon. Vidět ty kluky hrát na takové úrovni bylo neskutečné.“

Teď sportovní svět očekává podobně špičkový výkon od něj. „Cítím se v dobré formě,“ zopakoval větu vyřčenou v minulých měsících několikrát. Svými výkony ji někdy potvrdil, jindy vyvrátil. Nikdo ale nepochybuje, že šestý hráč světa bude teď na skotském šampionátu, nebo aspoň týden poté v Royal St. George´s konkurovat favoritům.

Že by snad dokonce zaútočil na přední pozice žebříčkového pořadí? „Nemyslím, že bych byl tak blízko. Je to hodně vyrovnané a počínaje tímto týdnem začínám hrát skoro každý týden a na velkých turnajích. Čekám, že moje hra bude na takové úrovni, na jaké nebyla zatím tak často, jak bych očekával,“ předpověděl Mickelson.

Nástupu mladších hvězd typu severoirského vítěze US Open Roryho McIlroye a současného lídra americké série Nicka Watneye se jedenačtyřicetiletý hráč nebojí. „Samozřejmě, že mám touhu vyhrávat majory,“ usmál se.

Mladíkům prý fandí. „McIlroy udělal golfu velkou reklamu. Potřebujeme takové hráče jako je on, Rjo Išikawa, Rickie Fowler. Jsem rád, když se s nimi mohu poměřit,“ dodal vítěz čtyř majorů. Naposledy získal velký titul loni na US Masters. Na British open byl nejlépe před sedmi lety třetí.

Američan v poslední době spolupracoval s techniky firmy Callaway na vybavení, nicméně techniku švihu po vzoru Tigera Woodse a dalších měnit nehodlá. „Chci se dostat ke své hře a hrát taková skóre jako loni,“ doplnil nejlepší levoruký golfista na světě.

.