Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Mickelson má šanci být první

04.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Phil MickelsonČerstvě po svém vítězství na Masters, skončil Phil Mickelson v neděli na Quail Hollow na druhém místě.

Zdá se tedy, že závěrečný pětimetrový birdie pat na Quai Hollow pro něj znamenal víc, než jen cenu za druhé místo. Mimoto, ho šťastný pat dostal do pozice, kdy se může stát prvním hráčem světového žebříčku.

Mickelson by mohl dosáhnout na golfový vrchol poprvé ve své kariéře, pokud vyhraje The Players Championship. Tiger Woods by pak musel skončit mimo první pětici. Z hráčů, kteří jsou považováni za „Velkou čtyřku“ této generace – Woods, Mickelson, Vijay Singh a Ernie Els, pouze Mickelson ještě nikdy nebyl světovým hráčem číslo 1.

Za své poslední birdie na Quai Hollow dostal Mickelson extra body, a tím i šanci stát se světovou jedničkou. Woods, který neprošel minulý týden cutem, se drží na vedoucí pozici žebříčku již pátým rokem. Mickelson se tedy snaží být již 13. světovou jedničkou od roku 1986, kdy hodnocení začalo fungovat a podle svých slov se příštího týdne nemůže dočkat. V neděli také prohlásil, že je se svou hrou velmi spokojen.  

Woods na turnaji zahrál nejvyšší počet ran na 36 jamkách ve své kariéře, v druhém kole měl 79 ran, což je jeho druhý nejhorší výsledek za jedno kolo jako profesionála.  

Je to po druhé v posledních dvou letech, kdy na Woodsovo prvenství někdo útočí. Minulý rok se o to na Doral pokoušel Sergio Garcia se svým vítězstvím na World Golf Championship.

 

Aneta Zárubová

Aneta75L