Mickelson: “Mám nakročeno na dobrou sezonu!”

18.02.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A
2015 U.S. Open

Phil Mickleson na US Open

V pátečním kole turnaje AT&T Pebble Beach Pro-Am v Monterey Peninsula Country Club Phil Mickelson (45) zahrál 65 ran a dostal se do čela leaderboardu.

Vypadalo to, že by mohl po třech letech opět na PGA Tour vyhrát. Lefty naposledy skoroval v roce 2013 na The Open Championship.

Nakonec vítěz pěti majorů skončil o pouhý jeden úder na druhém místě za Vaughnem Taylorem.

“Prostě jsem se cítil uvolněně,” řekl po turnaji a dodal:Hrál jsem rovné drivy, dobře jsem se přibližoval železy a padaly mi tam putty.”

Ve třech startech na čtyřech posledních eventech Mickelson skončil třetí, jedenáctý a druhý.

“Když se na Phila podíváte, vidíte jednoho z deseti, patnácti nejlepších hráčů vůbec. Jestli někdo dokáže stále vyhrávat, tak je to právě on,” řekl o něm David Duval, bývalá světová golfová jednička: “Od něj vždy můžete čekat solidní hru. Stále na sobě pracuje a věřím, že dosáhne dalšího majoru. Možná dvou… Nikdy nevíte.”

Na konci minulé sezony začal Lefty spolupracovat s novým koučem Andrew Getsonem. Pilují nejen jeho postoj, údery, drivy, ale hlavně hlavně krátkou hru. S tám má vítěz 42 PGA turnajů stále pod tlakem trochu problém.

“Nejpozitivější na tom je, že mě golf stále baví i po těch letech, co jsem strávil na hřišti. Pořád je to zábava,”  uvedl Mickelson i poté, co mu uniklo první místo na eventu minulý týden. “Naučil jsem se mít kontrolu nad míčkem a díky tomu je to mnohem snadnější!”

 

Počet přečtení: 632
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

PR
Reklama
29.9.KaskádaSurGal Clinic Grand Finá
29.9.Beijing, CReignwood LPGA Classic
30.9.Hazeltine Ryder Cup
30.9.Černý Most19. President Goldscheid
1.10.BeřoviceTAYLLORCOX Tour by Golf.
4.10.Mariánské Golf.cz Open Tour
ZítraSport 5Czech PGA Tour 2016
13.10.GOLF CHANNELSafeway Open
TOPlist