Mickelson je opět samá výmluva

25.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Mickelson dá opět šanci někomu jinému si zahrát na únorovém turnaji. Pětašedesátý hráč světového žebříčku získá příští měsíc místo na turnaji WGC- Accenture Match Play poté, co Phil Mickelson řekl, že se nezúčastní. Stane se tak již potřetí v historii turnaje, kdy se z turnaje omluvil.

Mickelson, který hrál v turnaji Humana Challenge poprvé za pět let, má vždy z jara problém s časem jarních prázdnin svých dětí. Právě jejich jarní prázdniny mu kolidují s turnajem WGC- Accenture Match Play. Protože již v minulosti několikrát prohlásil, jak je pro něj čas s rodinou důležitý, i tentokrát si vezme volno a bude se svými třemi dětmi a ženou Amy.

Turnaj se hraje v období 22. -26. února. „Zmeškám i tento ročník, jelikož jsme se s rodinou rozhodli jet na dovolenou,“ řekl v neděli po třetím kole turnaje Humana. Nyní je na patnáctém místě ve světovém žebříčku.

Mickelson v historii Match Play příliš úspěchu neměl, v roce 2004 se dostal do čtvrtfinále, a to bylo zatím nejdále, kam dosáhl. Vyhovují mu spíše turnaje na západním pobřeží USA a na Havaji. Sedmnáct ze svých 39 titulů na tour vyhrál mimo Floridu. Mickelson plánuje, že bude hrát i v turnaji Farmers Insurance Open v San Diegu, také Waste Management Phoenix Open, Pebble Beach AT&T National Pro-Am a Northern Trust Open.


Aneta Zárubová